תנו למומחים שלנו לדאוג לכם, צרו עמנו קשר לייעוץ חינם!

050-1234567

מחפשים מידע נוסף לגבי ביטוח מסויים? צרו עמנו קשר לייעוץ חינם

  ביטוח בעלי חיים: ביטוח בעלי חיים: איך זה עובד והאם למה אתם צריכים אותו?

  ביטוח בעלי חיים כולל כיסוי לגניבת חיות מחמד ומיועד לבטח את חייהם בערך רב

  כמו כל אחד אחר מבני משפחתכם, חיית המחמד שלכם עשויה לחלות או להיפצע, ואתם תהיו אחראים לכל נזק שייגרם לה. למרבה המזל, קיימים מספר מוצרים שונים של ביטוח בעלי חיים, שיעזרו להגן עליכם ועל חיות המחמד שלכם מפני העלות הכספית של מצבי חירום.

  אז אם יש לכם כלב, חתול או חיית מחמד אחרת, סביר להניח שאתם נפגשים עם הווטרינר באופן קבוע, מה שעשוי להסתכם בהוצאות כספיות גבוהות, במיוחד כשמחלה או מצב חירום מחייבים בדיקות או ניתוחים.

  ביטוח בעלי חיים פועל באופן דומה לפוליסות ביטוח בריאות לאנשים, במובן ששני סוגי הביטוחים כוללים פרמיות שנתיות, דמי השתתפות עצמית, וחבילות שונות לכיסוי מצבים שונים.

  כמה כיסויים חשובים שכדאי שיופיעו בפוליסת ביטוח בעלי חיים

  פוליסת ביטוח לבעלי חיים כוללת ברוב המקרים שלוש רמות כיסוי כלליות, אבל לפני שאתם חותמים, כדאי שתוודאו שהכיסויים האלה מופיעים:

  כיסוי בסיסי של ביטוח רפואי לחיות מחמד, שהוא האפשרות הזולה ביותר

  הכיסוי הבסיסי של בטוח רפואי לחיות מחמד, מספק את ההחזר הנמוך ביותר להליכים הרפואיים, ומסייע בתשלום לפגיעות, הרעלות ומחלות מורכבות, כולל סרטן.

  פוליסות אלה כוללות בדרך כלל השתתפות עצמית שנתית, כיסוי להחזר בגין תאונה או מחלה, וכן כיסוי על החזר כולל לכל תקופת הפוליסה.

  כיסוי מקיף שהוא יקר יותר מהכיסוי הבסיסי

  אבל מציע יתרונות נדיבים יותר, כמו למשל:

  • רוב הביקורים אצל הווטרינר;
  • טיפולים רפואיים;
  • החזר כספי לפגיעות;
  • מצבי חירום;
  • מחלות מורכבות;
  • התייעצויות עם הווטרינר;
  • מרשמי תרופות;
  • בדיקות ואבחונים;
  • ניתוחים;
  • צילומי רנטגן;
  • ושכר אבוד שנובע מהיעדרות מהעבודה לשם טיפול בחיית המחמד שלכם.

  פוליסות אלה כוללות דמי השתתפות עצמית שנתית נמוכה יותר מהעלות בפוליסה בסיסית של ביטוח בעלי חיים, אבל גם החזר כספי לכל תאונה ומחלה, כמו גם החזר כספי כולל לתקופת הפוליסה.

  ביטוח בריאות (כן. ביטוח בריאות) לחיות מחמד שמסדר לכם טיפול First Class לחיית המחמד שלכם, כולל טיפולים מונעים

  ביטוח בריאות לחיות מחמד מציע כיסוי בריאות, ממש כמו שאנחנו מקבלים, שכולל בדיקות גופניות, טיפולים למניעת פרעושים ותולעים, וחיסונים קבועים. אמנם אין דמי השתתפות עצמית לטיפול הולם, אבל יש השתתפות עצמית נומינלית לשירותים רפואיים אחרים.

  מה מציעה פוליסת ביטוח חיים וגניבה של חיות מחמד?

  ביטוח בעלי חיים כולל כיסוי לגניבת חיות מחמד ומיועד לבטח את חייהם בערך רב. ברוב המקרים, כיסויים אלו נרכשים על ידי גני חיות או על ידי בעלי חיות מחמד שמגדלים אותם לתחרויות אליפות, כמו כלבים, סוסים, כלבי נחיה, או כלבי משטרה.

  הפוליסה מחזירה סכומים על גניבת בעלי חיים ומשלמת גמלת מוות אם בעל חיים נפטר במהלך תקופת הביטוח או כתוצאה מאירועים אחרים שמכוסים במסגרת הפוליסה.

  ביטוח בעלי חיים מגיע גם עם כמה סיכונים שכדאי להיזהר מהם

  ביטוח בעלי חיים עשוי להיות כרוך בסיכונים שונים, בהתאם לחיית המחמד שבבעלותכם. לדוגמא, כלבים וחתולים גזעיים יכולים להיות רגישים יותר למצבים רפואיים כמו:

  • מחלות דלקתיות.
  • מחלות מולדות.
  • מצבים בריאותיים תורשתיים.
  • הם חשופים יותר לסכנות גניבות.
  • גזעים מסוימים פגיעים יותר לבעיות בריאות ספציפיות. לדוגמא, כלבים גדולים נוטים לסבול מבעיות במפרקים, בעוד שבולדוגים עלולים לפתח קשיי נשימה.

  ביטוח בעלי חיים: שאלות ותשובות

  איך מתומחר ביטוח בעלי חיים?

  עלות הכיסוי של פוליסת ביטוח בעלי חיים מבוססת ברוב המקרים על גיל החיה, הפרופיל הבריאותי שלה ורמת הטיפול שתבחרו. פוליסות ביטוח לבעלי חיים מבוגרים עולות יותר, וחלק מחברות הביטוח מתנות את הפוליסה במגבלת גיל.
  חוץ מזה, יתכנו סעיפי אי-הכללות לתנאים בריאותיים קיימים, וחלק מהחברות עשויות להציע כיסוי לגזעים מסוימים שמועדים למצבים בריאותיים תורשתיים, למשל דיספלזיה בירך.

  ממה כדאי להיזהר כשמחפשים ביטוח חיות מחמד?

  כשאתם מחפשים ביטוח חיות מחמד, אתם עשויים להיתקל בתוכניות הנחות וטרינריות, שכוללות שירותים מבוססי חברות ולא פוליסות ביטוח. עם תוכניות אלו, החברים משלמים אגרה חודשית ואז הם זכאים לתעריפים מוזלים בשירותי חיות מחמד, הליכים רפואיים, מרשמי תרופות ומוצרים מקבוצה מסוימת של וטרינרים שמסכימים גם הם להשתתף בתוכנית.
  אבל שימו לב, שבמקרי מחלה או פציעה מורכבת ויקרה של חיית המחמד שלכם, הנחה עשויה להיות שימושית, אלא שסביר להניח שעדיין לא תשלמו מכיסכם הרבה יותר מאשר אם חיית המחמד שלכם מבוטחת בפוליסה מסודרת של חברת ביטוח. וזה לא הכול. בניגוד לביטוח חיות מחמד, תוכניות הנחה וטרינריות אינן מוסדרות על פי חוק.

  איך עובד ביטוח בעלי חיים?

  מלבד יתרון החיסכון, אחת הסיבות העיקריות לפופולריות של ביטוח בעלי חיים בקרב בעלי חיות המחמד הוא הגמישות. במקרים רבים, ניתן לשלם פרמיות בבת אחת או לחלק לתשלומים חודשיים קטנים יותר. חוץ מזה, אם אתם מבטחים יותר מחיית מחמד אחת, אתם יכולים לקבל הנחות משמעותיות.
  חברות ביטוח רבות ייעלו את הליכי התביעות והפכו אותם לנוחים יותר, כך שכים ניתן לקבל החזר כספי עבור חשבונות בהליכים מהירים מאי פעם. אתם יכולים אפילו לשמור טפסי תביעות בקובץ אצל הווטרינר, מה שמקל ומייעל יותר את קבלת חתימת הווטרינר שלכם.

  איך מגישים תביעה לחברת הביטוח?

  כשאתם מגישים תביעה להוצאה שמכוסה במסגרת הפוליסה, תשלמו סכום השתתפות עצמית, ולאחר מכן תקבלו תשלום עבר חלק מחשבון הווטרינר הכולל שלכם עד למקסימום של תנאי הפוליסה.
  שיעורי הפרמיה של ביטוח חיות מחמד משתנים בהתאם לחברת הביטוח שתבחרו, גיל חיית המחמד שלכם, הפרופיל הבריאותי שלה ורמת ההגנה שאתם רוצים לקנות.

   

  בשורה התחתונה, האם ביטוח בעלי חיים שווה את ההוצאה?

  פוליסות ביטוח בעלי חיים זמינות במחירים סבירים, אבל החיסכון יכול להסתכם באלפי שקלים אם חיית המחמד שלכם מפתחת מצב בריאותי מתמשך. אם אינכם בטוחים אם ביטוח חיית מחמד שווה את העלות, כדאי שתיקחו בחשבון את השאלה איך תתמודדו עם מצב חירום רפואי בלתי צפוי.

  לדוגמא, עלויות ביטוח בעלי חיים מבוגרים יכולות להיות גבוהות, אבל במקרים רבים יש סיכויים גבוהים שחיות המחמד המבוגרות יזדקקו לטיפולים רפואיים קבועים ומורכבים.

  צרו עמנו קשר לקבלת ייעוץ חינם!