תנו למומחים שלנו לדאוג לכם, צרו עמנו קשר לייעוץ חינם!

050-1234567

מחפשים מידע נוסף לגבי ביטוח מסויים? צרו עמנו קשר לייעוץ חינם

  ביטוח חו"ל לחולי סרטן: הכיסויים, השיקולים (שלכם ושל חברת הביטוח) והתנאים

  ביטוח חו"ל לחולי סרטן: כדאי לוודא שאתם יודעים מה מכוסה ומה לא

  אם עברתם לאחרונה אבחון של סרטן, חופשה בחו"ל יכולה לתת לכם את הזמן והמרחב להשלים עם המחלה, לבחון את אפשרויות הטיפול שלכם, או אפילו לנפוש לפני שאתם מתחילים תכנית טיפול.  ביטוח חו"ל לחולי סרטן חיוני אם אתם מתכננים חופשה בחו"ל, מכיוון שהביטוח מכסה כבודה ותכולה, כמו גם הוצאות רפואיות אם אתם זקוקים לטיפול בחו"ל.

  מאמר זה מסביר את אפשרויות רכישת ביטוח חו"ל לחולי סרטן, והנסיבות שגורמות לחברות ביטוח לסרב לבטח חולים או לאשר את הביטוח בתנאים מגבילים או מיוחדים.

  מה הקשר בין סרטן לרכישת ביטוח?

  אנשים שחיים עם סרטן, צריכים לבדוק עם הרופא שלהם את הכשירות לטיסה, אבל גם אם הם כשירים, לא בטוח שהם יוכלו למצוא כיסוי ביטוח חו"ל לחולי סרטן. ברכישת ביטוח נסיעות, יש לבדוק אם הפוליסה תכסה תביעות שקשורות למצבים רפואיים קיימים, כולל סרטן.

  חלק מחברות הביטוח מתמחות בפוליסות ביטוח רפואיות, ועשויות להציע לכם פוליסות שמכסות תביעות כאלה, כל עוד:

  • דיווחתם לחברת הביטוח על מחלת הסרטן.
  • סיפקתם לחברת הביטוח מכתב מהרופא על מחלתכם.
  • תתבקשו לשלם תוספת לכיסוי תביעות שקשורות לסרטן.

  כדאי לוודא שאתם יודעים מה מכוסה ומה לא, לפני שאתם רוכשים פוליסת ביטוח חו"ל לחולי סרטן, על מנת שתדעו שהפוליסה שבחרתם תכסה את הצרכים שלכם. אם אינכם בטוחים, שאלו את נציגי חברת הביטוח, או יועץ ביטוח.

  מה הסיכויים של חולי סרטן למצוא ביטוח נסיעות?

  חולי סרטן יכולים למצוא פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל לחולי סרטן שמכסות סיכונים כמו אובדן מזוודות, גניבות, וביטולי טיסות. אפשר גם למצוא כיסויים להוצאות רפואיות פתאומיות שאינן קשורות לסרטן, למשל במקרי שבירת רגל במהלך הטיול.

  יחד עם זאת, עשויים להיווצר קשיים עבור אנשים שסובלים מסרטן ומעוניינים להשיג כיסוי לעלויות רפואיות שקשורות לסרטן, אבל:

  האם חולי סרטן יכולים למצוא ביטוח מחלות מתאים?

  מציאת ביטוח מחלות אינה בלתי אפשרית אפילו במקרי סרטן, ולרוב קיימות שתי אפשרויות שהחולים יכולים לבחור. ראשית, חלק מחברות הביטוח מסכימות לבטח את הנסיעה אבל לא יכללו כיסוי לכל תביעה שקשורה לסרטן.

  לכן, אם תצטרכו לבטל את הטיול מכיוון שהסרטן גורם לכם להיות חולים מכדי לטוס, או שתצטרכו להיבדק או להתאשפז בבית חולים במהלך החופשה, כדי לקבל טיפול לסרטן, או כתוצאה ממצב רפואי שנגרם מסרטן, יהיה עליכם לממן את עלויות הטיפול על חשבונכם.

  שנית, חולי סרטן שמעדיפים לרכוש פוליסת ביטוח חו"ל לחולי סרטן עם כיסויים מקיפים יותר, יכולים למצוא אצל חלק מחברות הביטוח שמתמחות במחלות מורכבות, כיסויים מתאימים. יחד עם זאת, אתם צריכים להיות מוכנים לשלם פרמיה גבוהה יותר בגלל הסיכון הגדול יותר שחברת הביטוח לוקחת במקרה של תביעה.

  דיווח על סרטן לחברת הביטוח: חובה או המלצה?

  אל תנסו אפילו להתעסק עם חברת הביטוח בגישות "מתוחכמות" של העלמת מידע חיוני. אם אתם מגישים בקשה לביטוח נסיעות, ואתם יודעים שיש לכם סרטן, אתם חייבים לדווח לחברת הביטוח על מצבכם, ועל כל מצב רפואי אחר שיכול להיות רלוונטי, כולל מצבים רפואיים עכשיו ובעבר.

  כלומר, גם אם חליתם בסרטן לפני כמה שנים, כדאי שחברת הביטוח תדע על פרטי המחלה, כדי שלא יהיו אי הבנות שנוגעות לשאלה אם הכיסוי כולל עלויות רפואיות או לא, והאם הפוליסה מכסה במיוחד עלויות רפואיות שקשורות לסרטן.

  כשמועמדים לביטוח מסתירים את מחלת הסרטן שלהם ובהמשך מבקשים להגיש תביעה בגין הוצאות רפואיות, הם עשויים לגלות שחברת הביטוח משתמשת בהסתרת המחלה כסיבה לסרב לתביעה.

  מה קורה אם המועמד לביטוח מחלים מסרטן?

  אם בעבר אובחן אצלכם סרטן אבל עכשיו התאוששתם מהמחלה ואתם נמצאים במצב הפוגה, אתם בטח מאמינים שיהיה לכם קל לקנות ביטוח נסיעות. יחד עם זאת, זה עדיין עשוי להיות מסובך למצוא את הפוליסה הנכונה, ויתכן שתצטרכו כיסוי מומחה.

  חברות הביטוח נבדלות בגישות שלהן לפוליסות ביטוח רפואי לחו"ל. חלקן עשויות לבטח חולים שהיו בהפוגה במשך שלושה חודשים, ואילו אחרות עשויות לסרב לכסות מבוטחים במשך מספר שנים. אבל כמעט כל החברות יתעקשו על מכתב מהרופא על מנת לאשר שהמועמד לביטוח כבר אינו סובל מהמחלה וכשיר לטיסה.

  מועמדים לביטוח צריכים להיות פתוחים וכנים לגבי המצב הבריאותי וההיסטוריה הרפואית שלהם. במקרים של הסתרת פרטיים רלוונטיים כלשהם, חברת הביטוח יכולה לסרב, ובצדק, לתשלום תביעה, מה שעלול להיות יקר מאוד.

  ביטוח חו"ל לחולי סרטן: שאלות ותשובות

  כמה קל למצוא נסיעות לחו"ל במצב של סרטן?

  מציאת ביטוח נסיעות לחו"ל במקרה של סרטן עשויה להיות משימה מורכבת, כי גם אם הביטוח זמין, במקרים רבים הוא יקר יותר מכיסוי לאדם ללא מצב רפואי קיים מראש. הסיבה היא שהסבירות לתביעה גבוהה יותר בהשוואה לסבירות תביעה מצד אדם ללא המחלה.
  יתכן, למשל, שיהיה צורך לבטל את החופשה בשל בריאות לקויה, או לקבל טיפול רפואי יקר במהלך השהות בחו"ל. בנסיבות מסוימות, יתכן שיהיה צורך לשוב לישראל מחו"ל, ומצב זה עשוי לעלות עשרות אלפי שקלים.

  אילו תנאי ביטוח מיוחדים שמורים לחולי סרטן שמבקשים לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל?

  המועמדים לביטוח מתבקשים לענות על שאלות בנוגע לאבחון סרטן, שלב המחלה הנוכחי והמאפיינים השונים, ולדווח לחברת הביטוח על ממצאי כל הבדיקות וחוות הדעת של הרופאים. קרוב לוודאי שחברת הביטוח תבקש מכתב מהרופא על מנת לאשר את הכשירות של המועמד לביטוח לטיסה.

  הפרמיות משתנות בהתאם לחומרת הסרטן ולשלב הטיפול. ברוב המקרים, ביטוח מחלות קשות יקר יותר בטיסות לארה"ב, בשל העלות הגבוהה של חשבונות רפואיים באמריקה.

  מה חברת הביטוח לוקחת בחשבון לפני שהיא מאשרת ביטוח חו"ל לחולי סרטן?

  בעוד שחלק מחברות הביטוח אינן מכסות הוצאות שקשורות למחלת הסרטן, חברות אחרות יכסו עלויות שקשורות למחלה בנסיבות מסוימות. לדוגמא, חלק הפוליסות כוללות רשימות של מצבים קיימים שיכוסו, כולל כמה סוגי סרטן, כל עוד הם בשליטה, או שהחולים אינם זקוקים לטיפולים או לתרופות בפרק זמן מסוים, למשל במהלך חצי השנה או השנה הקודמת.

  חברת הביטוח תיקח בחשבון את הסיכון האפשרי לתביעת הוצאות רפואיות של המועמדים לביטוח, במהלך שהותם בחו"ל. התנאים וההגבלות של פוליסת ביטוח חו"ל לחולי סרטן עשויים להשתנות בהתאם למצב הרפואי של המועמד לביטוח, ההיסטוריה הרפואית וההנחיות של חברת הביטוח.

  מה קורה אם מחלת סרטן מאובחנת לאחר קניית ביטוח נסיעות?

  המבוטחים צריכים לדווח לחברת הביטוח על אבחון סרטן שקיבלו ולבדוק את הפוליסה ואת התנאים על מנת להבין אם קיימים כיסויים לעלויות שקשורות לסרטן שמתעוררות לפני הטיסה או במהלך השהות בחו"ל.

  המצב הבריאותי או התרופות שנקבעו לחולי סרטן עשויים להשתנות בין פרק הזמן בו הוצאה הפוליסה לבין הזמנת הטיסה או השהות בחו"ל. יש חברות ביטוח שמבקשות לקבל מידע חדש על בריאות המבוטח או על בדיקות שהוא עובר במהלך תקופה זו.
  רכישת פוליסה שנתית ואבחון במחלת סרטן במהלך תקופת הכיסוי, מצריכה בחלק מהמקרים דיווח לחברת הביטוח. לכן חשוב לבדוק את תנאי הפוליסה על מנת להבין את התנאים.

   

  בשורה התחתונה, כדאי למצוא הצעת מחיר תחרותית לביטוח חו"ל לחולי סרטן

  אתר השוואות מחירי ביטוחים מסייע במציאת ביטוח חו"ל לחולי סרטן בתנאים מתאימים ובמחיר הנכון. האתר מאפשר לבצע השוואת מחירים בקלות ולמצוא פוליסות ממגוון חברות ביטוח מובילות.

  אם לא תמצאו פוליסה מתאימה שמכסה את הצרכים הרפואיים שלכם בחברות הביטוח המוצגות באתר, או שאינכם בטוחים האם כדאי לעשות ביטוח מחלות קשות, תוכלו לפנות ליועצי ביטוח או סוכני ביטוח שמתמחים בפוליסות ביטוח חו"ל לחולי סרטן, אשר ישתדלו למצוא פוליסה שתתאים לדרישותיכם.

  צרו עמנו קשר לקבלת ייעוץ חינם!