תנו למומחים שלנו לדאוג לכם, צרו עמנו קשר לייעוץ חינם!

050-1234567

מחפשים מידע נוסף לגבי ביטוח מסויים? צרו עמנו קשר לייעוץ חינם

  ביטוח מקיף או צד ג': מה ההבדלים ביניהם ואיזה ביטוח עדיף?

  ההבדל העיקרי בין ביטוח מגיף לבין ביטוח צד ג' הוא סוג הכיסוי שהוא מציע. בעוד שביטוח צד ג' מכסה את המבוטחים רק נגד נזקים והפסדים של צדדים שלישיים, ביטוח מקיף לרכב מכסה גם על הנזקים שנגרמים למבוטחים.

  בחירת ביטוח מקיף או צד ג' והחלטה על סוג הפוליסה הנכונה לרכב שלכם היא החלטה משמעותית, ומטרתו העיקרית היא להגן עליכם מפני קנסות כבדים ונזקים והפסדים שעלולים להיווצר כתוצאה מתקלות חמורות וקטנות כמו:

  • תאונות דרכים
  • התנגשויות עם רכבים אחרים
  • נזקי שיטפונות
  • גניבות ופריצות
  • ותרחישים אחרים שההתמודדות איתם עשויה להיות כרוכה בהוצאות כספיות גדולות.

  לכן חשוב להבין את ההבדלים בין ביטוח מקיף לרכב לבין ביטוח רכב צד ג', ובהתאם להחליט מה הכי יתאים לכם ולרכב שלכם.

  ביטוח מקיף לרכב: כדאי שתכירו כמה שיקולים חשובים לפני שתבחרו את הפוליסה המתאימה

  ביטוח מקיף לרכב הוא אחד הסוגים המועדפים ביותר של פוליסות ביטוחי רכב, מכיוון שהוא מכסה התחייבויות והפסדים של צדדים שלישיים, וגם נזקים שנגרמים לכם ולרכב שלכם. בבחינת השיקולים אם לבחור ביטוח מקיף או צד ג', חשוב להכיר את היתרונות העיקריים של ביטוח מקיף:

  חסכון בהוצאות שלא ציפיתם להן

  היתרון העיקרי ברכישת ביטוח מקיף לרכב הוא ההגנה על הרכב מפני כל נזק ואובדן שנגרמים בעקבות תאונות, התנגשויות, שריפות וכו'.

  כשיש לכם ביד את הפוליסה המתאימה, \אתם חוסכים בהוצאות בלתי צפויות וגם מקבלים הגנה שמאפשרת לכם לנהוג ברכב במצב תקין, , לא משנה מהו גודל התקלה.

  הגנה מדהימה

  אחת הסיבות העיקריות לרכישת ביטוח מקיף או צד ג' היא הגנה מפני הוצאות כלכליות גבוהות והצורך לכסות אובדן שנגרם לצד שלישי.

  מה שמדהים בביטוח מקיף לרכב הוא, שבעוד שהפוליסה מגנה עליכם ועל רכבכם, היא גם מגנה עליכם מפני הפסדים במקרה שאתם פוגעים באדם או ברכוש של צד שלישי.

  אם כבר, אז כדאי לבחור גם כמה תוספות חשובות

  רוב האנשים מעדיפים ביטוח מקיף לרכב מכיוון שחברת הביטוח מאפשרת להם להתאים אישית את הפוליסה שלהם בדיוק כמו שהם רוצים, באמצעות בחירה בתוספות שמרחיבות את הכיסויים שאפשר לקבל.

  חיסכון משמעותי בעלויות אחרות

  חלק חשוב משיקולי הבחירה בפוליסות ביטוח מקיף או צד ג' הוא ההבנה שהפרמיה של ביטוח מקיף לרכב, כשהיא נרכשת לבד, גבוהה מאוד, וכשמוסיפים לעלויות גם את העלויות של ביטוח צד ג' נפרד, התשלומים החודשיים גבוהים הרבה יותר בהשוואה לרכישת פוליסה משולבת שמשתלמת הרבה יותר.

  בגישה זו, הכיסוי וההטבות שאתם מקבלים גבוהים הרבה יותר, מה שאומר שאתם חוסכים הרבה יותר כסף בטווח הארוך!

  ופתאום הגיע חורף סוער. מה עכשיו?

  אף אחד אינו יכול באמת לחזות את הנזקים שעלולים להתרחש כתוצאה מזעפי הטבע השונים, אבל עם ביטוח מקיף לרכב אתם יכולים לפחות להגן על הרכב שלכם מפני נזקים שייגרמו סופות שהייתם בטוחים שלא תראו בישראל.

  כך שאם הרכב שלכם ניזוק באופן חמור לאחר שיטפון או רעידת אדמה, אתם יכולים להדליק חימום בבית ולישון רגועים בידיעה שיש לכם את ההגנה המתאימה.

  גם אם הרכב נגנב לא נגרם שום אסון

  למרות שמצבים של גניבות רכבים יכולים לעצבן ממש, ולהרגיש כאילו בתוך כמה דקות איבדתם את אחד הנכסים היקרים ביותר שלכם, אתם מוזמנים לנקוט בשתי פעולות חשובות:

  אחת, להיכנס לפרופורציות, והשנייה, להירגע בידיעה שיש לכם ביטוח מקיף לרכב שמסייע במקרים ומציע פיצוי בגין האובדן.

  אילו הכללות קיימות בביטוח מקיף לרכב?

  פוליסת ביטוח מקיף מגיעה עם כמה הכללות שכדאי להכיר:

  נהיגה בשכרות. טענות שמוגשות במצב בו הנהג נהג ברכב תחת השפעת אלכוהול, לא יכוסו אפילו אם לנהג יש ביטוח מקיף לרכב.

  נהיגה ללא רישיון. החוק קובע שתביעות ביטוח אינן מכוסות במקרה של נהיגה ללא רישיון תקף.

  רשלנות תורמת. במילים פשוטות, אל תעשו פעולות שאינכם אמורים לעשות! לדוגמא, אם יש שיטפון בעיר, אל תסתכנו בהוצאת המכונית לכביש. הקשיבו למדריך יצרן הרכב מכיוון שלא ניתן לכסות רשלנות תורמת גם אם יש לכם ביטוח מקיף.

  תוספות שלא נרכשו. זה די ברור, לא? במקרה שלא רכשתם הרחבה מסוימת במהלך רכישת פוליסת ביטוח מקיף או צד ג', אינכם יכולים לתבוע את יתרונות ההרחבה.

  מה זה ביטוח צד ג' לרכב?

  אם לא רכשתם פוליסת ביטוח מקיף לרכב, ביטוח צד ג' לרכב הוא הגרסה הבסיסית של פוליסת ביטוח רכב שתזדקקו לה. כפי שהשם שלה מרמז, הפוליסה תגן עליכם רק מפני נזקים והפסדים שנגרמים לצד שלישי, ולא תקבלו כיסוי לנזקים שנגרמו לכם.

  אז אם במערך השיקולים בין ביטוח מקיף או צד ג' החלטתם לוותר על ביטוח מקיף ולרכוש רק ביטוח צד ג, חשוב שתכירו את היתרונות של הפוליסה וחשוב עוד יותר שתבינו מה לא מכוסה:

  הגנה מפני מצבים בהם פגעתם אם רכבכם ברכב של מישהו אחר

  המטרה העיקרית של ביטוח רכב של צד שלישי היא כיסוי מהפסדים ונזקים שנגרמו לצד שלישי שהמכונית שלכם אחראית להם.

  לכן, הכיסוי כולל מצבים כמו התנגשות במכונית אחרת או פגיעה ברכוש האישי של בעל הרכב האחר. במקרים כאלה, ביטוח צד ג' לרכב שלכם יכסה בגין האובדן שנגרם לצד האחר.

  נהיגה בשכרות או ללא רישיון נהיגה

  ביטוח רכב של צד שלישי אינו מעניק כיסוי בתביעות צד שלישי אם נמצא שהנהג הפוגע נהג תחת השפעת אלכוהול, או ללא רישיון נהיגה תקף.

  אז מה ההבדל בין מקיף לצד ג'?

  בהתלבטות בין שתי הפוליסות, יש להבין את ההבדל בין מקיף לצד ג', מבחינת מטרת שתי הפוליסות והכיסויים הזמינים. הנה מבט שלם על ההבדלים בין שני הביטוחים:

    ביטוח מקיף לרכב ביטוח צד ג' לרכב
  מה זה? זהו כיסוי שסובב את הרכב, ודואג רק לא רק להתחייבויות צד שלישי, אלא מכסה גם אתכם ואת הרכב שלכם.   זוהי פוליסת ביטוח הרכב הבסיסית ביותר שמכסה רק נזקים והפסדים שמכוניתכם עלולה לגרום לכל אדם או רכב.  
  מאפייני הכיסויים הכיסויים בפוליסת ביטוח מקיף נרחבים מכיוון שההגנה כוללת נזקים והפסדים שנגרמו לצד שלישי, וגם נזקים ואובדים שנגרמו לכם ולרכב שלכם. לדוגמא: אם למכונית שלכם נגרמו נזקים בגלל שיטפונות בעיר, הביטוח יכסה את הנזקים.   הפוליסה מציעה כיסוי רק לנזקי צדדים שלישיים והפסדים שנגרמו כתוצאה מתאונה או התנגשות שנגרמו לאדם אחר, לרכבו או לרכושו. חוץ מזה, הפוליסה כוללת גם כיסוי לתאונות אישיות על מנת להגן עליכם פני פציעות אישיות של צד שלישי או מוות.  
  יתרונות הפוליסות הפוליסה מגנה על נזקים לרכב שלכם וגם נזקים שנגרמו לצד שלישי. אז לא משנה מה יקרה, אתם יודעים שבסופו של דבר לא תישאו בהפסדים!   הפוליסה מגנה במקרה של פגיעה בטעות במישהו בדרך, או פגיעה ברכב או ברכוש. כך לא תצטרכו לממן את הוצאות הפגיעה במקרים כאלה.  
  חסרונות הפוליסות ביטוח מקיף מעט יקר יותר מביטוח רכב צד ג'.   עלות ביטוח צד ג' לרכב אינה כוללת כיסוי לנזקים שנגרמו לרכב שלכם, ואין אפשרות להתאמה אישית במסגרת פוליסה זו.  
  עלות הפרמיות למרות שהמחיר גבוה יותר, הפרמיה כאן מבוססת על גורמים רבים נוספים כמו האזור בו אתם נוהגים, היצרן והדגם של המכונית שלכם, וכמובן התוספות שאתם בוחרים, אם בכלל   זוהי פוליסה זולה יותר מפוליסת ביטוח מקיף לרכב.  
  איזה ביטוח כדאי לבחור? למרות שהפוליסה מעט יקרה יותר, היא מעניקה כיסוי מלא ומועיל יותר. בנוסף, גם אם אינכם מגישים תביעות בשנה, תוכלו ליהנות מבונוס הנחה ללא תביעות במהלך החידוש.   אם אתם נוהגים היום במכונית ישנה מאוד, או שאתם נוהגים לעתים נדירות, אולי ביטוח צד ג' בסיסי יספיק לכם.  

  עדיין לא בטוחים אם לבחור פוליסת צד ג' או מקיף?

  אם עדיין לא השתכנעתם אם לבחור ביטוח צד ג' או מקיף, הנה כמה סיבות לשדרג את הפוליסה הקיימת שלכם, לפוליסה שמשלבת את שני הביטוחים:

  הגנה נרחבת מפני נזקים בלתי צפויים שעלולים להיגרם לכם

  ביטוח מקיף מציע כיסוי לנזקים ולהפסדים של מכוניתכם, שעלולים להיווצר עקב נסיבות בלתי צפויות כגון:

  • תאונות דרכים
  • התנגשויות ברכבים אחרים
  • נזקי שיטפונות
  • נזקי מזג אוויר
  • שריפות
  • גניבות ופריצות
  • וכל תרחיש אחר שפוגע ברכבכם ומכוסה במסגרת הפוליסה.

  שילוב מעולה של שתי פוליסות שמציעות הגנה מלאה

  פוליסה משולבת של ביטוח מקיף וצד ג' מעניקה כיסוי גם לכל ההתחייבויות צד שלישי לרכב, כגון אם אתם פוגעים ברכב של מישהו אחר וגורמים לנזק, או שאתם פוגעים באדם אחר או ברכושו.

  התאמה אישית של הפוליסה להשגת כיסוי טוב יותר

  אפשר להתאים אישית את ביטוח הרכב שלכם באמצעות בחירה בתוספות ובכיסויים שונים שיעניקו לרכבכם כיסוי טוב יותר.

  לדוגמא: עם בחירה בסיוע בצד הדרך בפוליסה, יש לכם את היתרון בבקשת עזרת חברת הביטוח בנושאים גדולים וקטנים.

  כיסוי תאונות אישיות כלול

  בפוליסת ביטוח מקיף לרכב, אינכם צריכים לבחור בנפרד כיסוי תאונות אישיות, שכן פוליסה מקיפה מכסה באופן אוטומטי תרחישים אלו.

  טיפ קטן שיעזור לכם לבחור ביטוח מקיף או צד ג': אם יש לכם היום פוליסת ביטוח צד ג' שעדיין בתוקף, תוכלו לבחור פוליסה נפרדת לכיסוי נזקים בלבד, על מנת לקבל כיסוי גם לרכב שלכם.

  ביטוח מקיף או צד ג': שאלות ותשובות

  איך יודעים איזה ביטוח טוב יותר: מקיף או צד ג'?

  מתחילים עם השוואת מחירים בין שני סוגי הביטוחים. ההבדל העיקרי בין ביטוח צד ג' לבין ביטוח מקיף הוא סוג הכיסוי שהביטוחים מציעים. בעוד שביטוח צד ג' מכסה רק נגד נזקי צד שלישי והפסדים, ביטוח מקיף לרכב יכסה גם על הנזקים שלכם.

  האם אני צריך גם ביטוח מקיף וגם ביטוח צד ג'?

  ראשית חשוב להבין שהחוק מחייב את כל הנהגים לרכוש ביטוח חובה, אבל ביטוח זה אינו מכסה תביעות בגין נזקי גוף שנובעים מתאונה שנגרמת, ואינו מכסה את עלות הנזק לרכב או לרכוש שלכם או של מישהו אחר, ובנקודה זו נכנסים לתמונה ביטוחים מקיפים וביטוחי צד שלישי.

  מה מכוסה במסגרת ביטוח צד ג'?

  פוליסת ביטוח רכב של צד שלישי מספקת כיסוי כנגד אחריות משפטית שנובעת מפגיעות לצד שלישי, כאשר מבוטח הפוליסה אשם. הפוליסה מכסה נזקים ופגיעות שנגרמו על ידי הרכב המבוטח, לאדם אחר או לרכושו.

  אילו מגבלות יש על ביטוח מקיף או צד ג'?

  כשאתם מתלבטים בין ביטוח מקיף או צד ג', חשוב שתבינו שאם בחרתם בכיסוי המשולב, תוכלו לשמור על רכבכם כמו חדש, מה שאומר שאתם יכולים לקבל יותר כסף במהלך תביעות בשל מגוון גדול יותר של תרחישים. נשמע מצוין, לא? זהו, שחשוב להבין שכל הטוב הזה מגיע גם עם מגבלות מסוימות, כגון:

  ביטוח מקיף לרכב אינו מכסה נזקים שנגרמים עקב בלאי שגרתי של המכונית, או נזקים שמתרחשים ברכבים ישנים.
  הביטוח אינו מגן על ארבעת הגלגלים מפני ירידת ארך של המכונית לאורך זמן.
  הפוליסה אינה מכסה נזקים והפסדים שנגרמים עקב מתקפת טרור או מלחמה.

   

  בשורה התחתונה, חושבים שאתם יודעים איזה שיקולים לקחת בחשבון לפני רכישת ביטוח רכב?

  לפני שתחליטו איזה סוג של ביטוח רכב לרכוש, הנה כמה נקודות שכדאי שתיקחו בחשבון:

  • אומדן גיל הרכב והחלטה על התוספות המתאימות.
  • בהתאם לשימוש ברכב, עליכם להחליט על רכישת ביטוח מקיף או צד ג'. אם אינכם מתכננים להשתמש ברכב יותר מדי, ביטוח רכב צד ג' יכול להתאים לכם. במקרים אחרים, מומלץ לבחור ביטוח מקיף לרכב.
  • לא משנה איזו אפשרות תבחרו, אל תשכחו להוסיף שכבת הגנה לרכב בהתאם למאפייני הרכב והרגלי הנהיגה שלכם.

  צרו עמנו קשר לקבלת ייעוץ חינם!