מי צריך ביטוח מקיף לרכב?

 מי צריך ביטוח מקיף לרכב?

תמיד כדאי כדאי להשוות מחירי ביטוח מקיף לרכב כדי למצוא את הפוליסות המשתלמות ביותר

ביטוח מקיף לרכב מאפשר למבוטחים לתבוע את חברת הביטוח לאחר תאונות שנגרמו באשמת המבוטח. כלומר, אתם יכולים לתבוע את חברת הביטוח גם במקרים בהם לא ניתן להוכיח את האשמה, למשל כשאתם חוזרים אל הרכב שלכם לאחר קניות ומגלים שמישהו פגע במכונית שלכם וברח.

ללא ביטוח מקיף לרכב, אתם מסתכנים בתשלום על התיקונים, וחמור מכך, אם המכונית שלכם נהרסה לחלוטין, תצטרכו לשלם על מנת להחליף אותה. פוליסת ביטוח מקיף מעניקה רמת הגנה ושקט נפשי נוספים, כי לא תצטרכו לשלם על תיקונים יקרים.

מה זה ביטוח מקיף לרכב?

תופתעו, אבל לא הרבה אנשים יודעים בדיוק מה זה ביטוח מקיף לרכב, כך שכדאי להבין את ההבדלים בין פוליסה זו לבין סוגי ביטוחי הרכב האחרים הזמינים בישראל, שכוללים:

ביטוח חובה. מציע כיסוי לנזקי גוף של הנוסעים ברכב או נהגים אחרים שנפגעו מתאונה בה היה מעורב הרכב המבוטח.

ביטוח צד ג'. מציע כיסוי בגין כל נזק שנגרם לאדם אחר, לרכבו או לרכושו.

ביטוח מקיף. מכסה את כל מה שכיסוי ביטוח חובה, צד ג', אש וגניבה מכסה, אבל מכסה גם נזק שנגרם לרכב שלכם, גם אם נמצאתם אשמים בתאונה. ברוב המקרים, תמצאו שהפוליסה המשתלמת ביותר היא פוליסה שכוללת ביטוח חובה ומקיף לרכב.

לאיזו רמת כיסוי אפשר לצפות מביטוח מקיף לרכב?

פוליסת ביטוח מקיף לרכב מגיעה עם כל כיסויי התאונה וחבויות צד ג', ברמה גבוהה יותר מכפי שניתן לצפות מכל פוליסה סטנדרטית. יחד עם זאת, במקום בו פוליסת ביטוח חובה תכסה רק פריטים אישיים מסוימים כמו טלפונים ניידים או מערכות ישיבה נגד נזקי מים וגניבה מקריים, למשל, עם פוליסת ביטוח מקיף, כל הרכב מכוסה. חלק מהתרחישים שמכוסים ברוב המקרים בפוליסת ביטוח מקיף לרכב כוללים:

  • נזק שנגרם לצד שלישי, לרכבו או לרכושו.
  • גניבה או השחתת המכונית של המבוטח.
  • נזק שנגרם לרכב המבוטח כתוצאה משריפה או גניבה.
  • פגיעות אישיות שנגרמו כתוצאה מתאונת דרכים.

האם ביטוח מקיף לרכב יקר יותר מסוגי ביטוחים אחרים

פוליסות מקיפות תמיד יקרות יותר מכיסויים של צד ג' בלבד או מכיסויים שתקפים במקרה של שריפה וגניבה. במקרים רבים, כשמשווים בין פוליסות ביטוח כדי לדעת כמה עולה ביטוח מקיף לרכב, כדאי לבדוק את ההבדל במחירים בין פוליסות מקיפות לבין פוליסות צד שלישי.

אתם עשויים לגלות שפוליסת ביטוח מקיף לרכב אכן משתלמת כמו פוליסת צד ג', ויתכן שלא תצטרכו להתפשר על רמת הכיסוי שלכם, רק על מנת לחסוך כמה שקלים.

אבל איך זה שביטוח מקיף לרכב יכול לפעמים להיות זול יותר מביטוחים אחרים?

הסיבה לכך היא שנהגים רבים שמוגדרים בסיכון גבוה, נוטים לרכוש כיסוי צד ג' כשיטה להפחתת עלויות הביטוח שלהם. כתוצאה מכך, הסטטיסטיקה מגיעה לכיוון מספר גבוה יותר של תביעות בגין ביטוח צד ג'.

מה שאומר שהעלות הכוללת של כיסוי צד ג' עולה, וזו הסיבה שכדאי לבדוק עלות ביטוח מקיף לרכב ולהשוות בין הפוליסות והעלויות של כל רמות הכיסוי, כדי להבין איזו פוליסה משלמת יותר מבחינתכם.

מתי כדאי לרכוש הרחבות לביטוח מקיף לרכב ?

למרות משמעות המונח, פוליסת ביטוח מקיף לרכב עשויה לא להספיק בחלק מהמקרים. תוספות מסוימות לפוליסה, כגון כיסוי משפטי, עשויות להגיע כסטנדרט אצל חלק מחברות הביטוח, בעוד שחברות ביטוח אחרות עשויות לחייב אתכם בגין התוספות.

לכן מומלץ תמיד לבדוק את פרטי הפוליסה לפני הרכישה, ולא להניח כמובן מאליו שתהיו זכאים לכל ההטבות. חלק מהתרחישים הבאים נכללים ברוב פוליסות ביטוח מקיף לרכב, אבל יתכן שיהיה צורך לרכוש את הכיסויים בגינם בתוספת תשלום:

רכב חלופי

חברות ביטוח רבות מאפשרות שימוש ברכב חלופי כשהרכב שהיה מעורב בתאונה נמצא בתיקון, אבל לא כל חברות הביטוח נוהגות כך. חוץ מזה, חשוב להבין שבמקרים רבים, רכב חלופי אינו אופציה בכלל, אם המכונית שלכם נהרסה לחלוטין.

תוספות ביטוח שמשות, מראות, פנסים

ברוב המקרים, אלו הן תוספות אפשריות שמגיעות עם תוספת מחיר, למרות שחלק מחברות הביטוח עשויות להציע אותן, או את חלקן, כתמריץ לרכישת ביטוח מקיף לרכב. תוספת זו מכסה את עלות החלפת השמשה הקדמית ומראות ופנסים סדוקים.

אם תוספות אלו אינן מגיעות כסטנדרט כדאי להשוות מחירי ביטוחים כדי למצוא את הפוליסות המשתלמות ביותר.

כיסוי גרירה

זוהי תוספת שמספקת למבוטחים סיוע בצד הדרך, במקרים בהם המכונית מתקלקלת תוך כדי נסיעה, ויש צורך בגרירת המכונית למוסך.

הגנה משפטית

זוהי הרחבת ביטוח שמכסה את העלות של ההוצאות המשפטיות הנובעות מתביעת ביטוח רכב, או במקרים בהם הוגשה תביעה נגד המבוטח.

מה לא מכוסה במסגרת ביטוח מקיף?

ביטוח רכב מקיף מציע את הכיסוי הגבוה ביותר שניתן לקבל באמצעות פוליסת ביטוח רכב, אבל זה לא אומר שהפוליסה מכסה לחלוטין את כל התרחישים.

קיימים שיקולים רבים שכדאי לקחת בחשבון ברכישת ביטוח מקיף, ולוודא מה לא נכלל בפוליסה, על מנת להבין מתי לא ניתן לתבוע את חברת הביטוח:

נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים

אם הנהג המבוטח מעורב בתאונה אבל התברר שהוא נהג תחת השפעת שתיית אלכוהול או שימוש בסמים, ביטוח הרכב לא יופעל ולא ניתן יהיה לתבוע את חברת הביטוח.

נהיגה במצבים אלו גם מסכנת נקודות ברישיון שלכם, הרשעה פלילית ואפילו מאסר, אז אל תחשבו על זה בכלל.

חברות ביטוח אינן שלמות על רכבים שאינם מתוחזקים

אם נמצא שהמבוטח לא היה זהיר בכל מה שקשור לשמירה על ביטחון המכונית, סביר להניח שגם לא יתקבל תשלום מחברת הביטוח.

לדוגמא, אם המכונית שלכם נגנבה אבל השארתם אותה לא נעולה ועם חלונות פתוחים, אל תצפו לכיסוי מחברת הביטוח.

רישיון נהיגה שאינו חוקי

נהיגה ללא רישיון בתוקף עשויה לפסול את פוליסת ביטוח הרכב ועלולה גם להוביל לתביעה.

חברות ביטוח אינן משלמות גם על בלאי

תחזוקת המכונית היא באחריות המבוטח, ורוב חברות הביטוח לא ישלמו על כיסויי תיקונים שנובעים מבלאי כללי.

חשוב להבין שכמו בכל סוג אחר של פוליסות ביטוח רכב, תנאי הפוליסה תלויים בחברת הביטוח, ולכן חשוב תמיד לקרוא את האותיות הקטנות על מנת לוודא שאתם מקבלים בדיוק את מה שאתם צריכים.

איזה שיטות יש לחסכון בביטוח רכב?

ביטוח רכב אינו זול, זה נכון. אבל בחירה בכיסוי הנמוך יותר רק כדי לחסוך כסף, עשויה להתגלות בטווח הארוך ככלכלה שקרית.

רכישת רמת הכיסוי המינימלית פירושה תשלום גבוה יותר בטווח הרחוק, במיוחד במקרים בהם המבוטחים מעורבים בתאונה שמובילה לפגיעה חמורה ברכב, בנהג, בנוסעים ברכב, ברכב או ברכבים של נהגים אחרים, או ברכוש בסביבת התאונה.

בשורה התחתונה, חושבים שאתם צריכים ביטוח מקיף לרכב?

זה תלוי ברמת הכיסוי שאתם מקבלים. פוליסת ביטוח צד ג' לא תכסה את תיקון הרכב שלכם לאחר תאונה, וביטוח מקיף לרכב מציע את הכיסוי הגבוה ביותר העומד לרשותכם, ולכן מציע לכם שקט נפשי בידיעה שאתם מוגנים כלכלית למקרה של כל תרחיש שיקרה על הכביש.

מאמרים דומים