תנו למומחים שלנו לדאוג לכם, צרו עמנו קשר לייעוץ חינם!

050-1234567

מחפשים מידע נוסף לגבי ביטוח מסויים? צרו עמנו קשר לייעוץ חינם

  ביטוח נזקי צנרת: בדקתם שביטוח הדירה שלכם מכסה נזקים לצנרת?

  ביטוח נזקי צנרת הוא תוספת חשובה לפוליסת ביטוח מבנה

  מדי שנה, כחלק משגרת הכנת הבית לקראת החורף, בעלי בתים מתחילים לתת את דעתם על נזקי מים שעלולים להתרחש כתוצאה מירידת גשמים, ובעקבותיהם נזקי הצנרת שעלולים לגרום לנזק משמעותי לבית ולתכולה.

  השאלה הראשונה שמתעוררת בתודעת בעלי בתים רבים לפני החורף היא: האם יש לי ביטוח נזקי צנרת? ואם כן, האם הפוליסה שלי עדיין מתאימה למבנה שבו אני גר, או שכדאי לעדכן את התנאים? ביטוח נזקי צנרת הוא חלק מביטוח דירה, שכולל הגנה למבנה ולתכולת הבית.

  הפוליסה היא תוספת חשובה לפוליסת ביטוח מבנה, שמתגלה, במקרה של אירוע ביטוחי, כהגנה משמעותית פני השקעות עצומות של כספים. אז אם יש לכם ביטוח דירה, כדאי שתוודאו שהפוליסה כוללת סעיף מיוחד של כיסוי לצנרת ולנזקי מים, כי תוספת העלות אינה משמעותית כמו היתרון העצום והשקט הנפשי שאין לו מחיר.

  פוליסת ביטוח נזקי צנרת מגיעה עם כמה תנאים

  פוליסת ביטוח נזקי צנרת כוללת כיסוי לנזקים של רטיבות ונזילת מים, ולכל הנזקים שנוצרים כתוצאה מחדירת מים למבנה, שהמקור להם הוא בצנרת וברכיבי האינסטלציה של הדירה, או כתוצאה ממקור חיצוני כמו נזקי מזג אוויר, גשמים סוערים א פגעי טבע אחרים.

  הנזקים שמפורטים בפוליסה כוללים:

  • פיצוץ צנרת מים שגורם לנזילה ורטיבות.
  • דליפת מים ממתקני ההסקה והאינסטלציה של הבניין.
  • סתימת מתקני האינסטלציה שמובילה להצפה בדירה או בבניין המשותף.
  • פיצוץ או שבר של דוד חשמל בדירה או דוד שמש על הגג, שמובילים להצפה או נזילה.

  חשוב להבין שפוליסת ביטוח נזקי צנרת אינה כוללת את הבלאי של מתקני המים והצנרת, ואינה מכסה את חשבונות המים הגבוהים כתוצאה מההצפה, אלא את העלות של הנזק שנגרם למבנה או לתכולה, בהתאם לתנאי הפוליסה.

  חשוב להבין מתי ביטוח דירה לא יספיק

  קיימים סוגים רבים של נזקי צנרת שעשויים להיות מכוסים במסגרת ביטוח דירה, כמו למשל:

  • נזק פתאומי או מקרי לצנרת.
  • סתימת ביוב.
  • הצפות בבית שנובעות מפיצוצי צנרת.

  חשוב להבדיל בין נזקי צנרת שמכוסים במסגרת ביטוח דירה, לבין נזקי צנרת שחברת הביטוח לא תשלם עליהם. תיכף נדבר על הנזקים שאינם מכוסים במסגרת ביטוח דירה, כדי שתוכלו להבין מתי והאם אתם צריכים גם ביטוח נזקי צנרת בנוסף או כגיבוי לביטוח דירה.

  יש לכם שתי אפשרויות לטפל בנזקי צנרת

  נזקי צנרת ומים נחשבים לנזקים הנפוצים ביותר בנזקי מבנה ותכולה, לכן בנטילת הלוואה לרכישת דירה, חשוב לוודא שיש לכם ביטוח משכנתא נזקי צנרת, עם ניסוי מוקפד שמקיף כמה שיותר תרחישים, כי בעלי בתים רבים מגלים, בדרך הקשה, שזהו הסעיף שהם מפעילים הכי הרבה כשהם תובעים את חברת הביטוח.

  פוליסות ביטוחי דירה מציעות שני מסלולים לתיקון וטיפול בנזקי צנרת ומים, והמבוטחים בוחרים את המסלול המתאים להם כשהם רוכשים את הביטוח. אפשרות ראשונה היא תיקון וטיפול בנזק באמצעות שכירת שירותי שרברב, מרשימת בעלי המקצוע שיש להם הסדר עם חברת הביטוח.

  במקרה זה, המבוטח יכול לבחור שרברב מהרשימה שמתפרסמת באתר של חברת הביטוח, ולהזמין אותו להעריך את הנזק ולבצע את התיקון. חברת הביטוח משלמת את עלות התיקון, והמבוטח משלם סכום של השתתפות עצמית נזקי צנרת כפי שסוכם מראש בעריכת הפוליסה.

  כן, אתם יכולים גם להזמין אינסטלטור שמועדף עליכם, אבל:

  אפשרות שנייה היא תיקון וטיפול בנזק באופן פרטי, באמצעות שכירת שירותי איש מקצוע שהמבוטח מעוניין להזמין, ובמקרה זה שמאי של חברת הביטוח מבצע את הערכת הנזק ובהתאם להערכה חברת הביטוח מאשרת, דוחה או מפחיתה את סכום התיקון.

  כשהעובש מתחיל לטפס על הקירות והמים שדולפים מהצנרת גורמים לרטיבות בקירות הפנימיים והחיצוניים של המבנה, זה הזמן להפעיל ביטוח צנרת.

  מתוך שתי האפשרויות הזמינות לתיקון הנזק, מומלץ לבחור באפשרות שכירת שרברב באופן עצמאי במקום להסתמך על השירותים המוזלים שזמינים במסגרת הפוליסה. שבעים אחוזים ממחזיקי פוליסות ביטוחי דירה בארץ, רוכשים היום כיסויים לנזקי מים באמצעות איש מקצוע חיצוני.

  שימו לב אם אתם צריכים להרחיב את הפוליסה

  קניית ביטוח נזקי צנרת במסגרת ביטוח מבנה מרחיבה את הפוליסה ומציעה הגנה לנזקי רטיבות שנגרמים למבנה, כולל לצנרת, אבל הכיסוי אינו מגן על התכולה או הרכוש.

  חוץ מזה, אפשר לרכוש פוליסת ביטח נזקי מים גם במסגרת תכולה, והפוליסה מכסה גם את הנזקים שנגרמים לתכולה כתוצאה מרטיבות, בהתאם לתנאי הפוליסה.

  עוד שני שיקולים שכדאי לקחת בחשבון לפני שבוחרים פוליסת ביטוח נזקי צנרת

  לפני שאתם בוחרים ביטוח נזקי צנרת, כדאי שתיקחו בחשבון שני שיקולים עיקריים שיסייעו לכם להחליט על הפוליסה המתאימה לצרכים שלכם:

  כיסוי נזק צד ג'. נזקי צנרת עלולים להוביל גם לנזקים בדירות השכנות, ולכן כדאי לרכוש פוליסה שכוללת גם כיסוי לנזקי צד ג', כך שחברת הביטוח תכסה את הנזק שנגרם לשכנים.

  לפני שמרחיבים פוליסה קיימת, כדאי לבדוק היטב את התנאים. ביטוח נזקי צנרת הוא חלק מפוליסה מקיפה של נזקי צנרת ביטוח דירה, שכוללת כיסויים רבים למבנה ולתכולה, כך שחשוב לבדוק היטב את הסעיפים לפני קניית הרחבות נוספות.

  מתי חברת הביטוח נכנסת לתמונה?

  עם התרחשות הנזק וביצוע הצעד הראשון, יש לעדכן את חברת הביטוח באירוע, כך שהיא תשלח שרברב מטעמה לטיפול בנזק, בהנחה שזוהי האפשרות שבחרתם כשרכשתם את הביטוח.

  במקרה זה, תוכלו לבחור שרברב מרשימת אנשי המקצוע שיש להם הסדר עם חברת הביטוח, בהתאם למיקום שלכם, והוא יטפל בנזק. אלו הם אנשי מקצוע מיומנים עם ניסיון עשיר בתיקון נזקי צנרת.

  אם ברכישת הביטוח הבחירה שלכם הייתה להפעיל איש מקצוע פרטי מטעמכם, תוכלו להזמין את השרברב המועדף עליכם, ולוודא שחברת הביטוח תזכה אתכם בפיצוי, עם הצגת המסמכים הרלוונטיים:

  • תיאור התיקון הנחוץ
  • צילומים שמתעדים את הנזקים
  • עלות התיקון
  • פרטי הצעת המחיר מהשרברב כולל פרטים מלאים שלו ותיאור מפורט של הנזק.

  נציגי חברת הביטוח יעברו על המסמכים ששלחתם, יעריכו את הנזק באמצעות שמאי, ויעדכנו אתכם לגבי אישור התביעה או דחייתה. אבל אל דאגה, ברוב המקרים חברת הביטוח מכירה באחריותה.

  ביטוח נזקי צנרת: שאלות ותשובות

  האם ביטוח דירה מכסה נזקי צנרת?

  פוליסת ביטוח דירה אמורה לכסות נזקי מים פתאומיים ובלתי צפויים שנובעים מתגלות בצנרת. אבל רוב הפוליסות אינן כוללות נזקים לבית שהתרחשו בהדרגה, כגון נזילה איטית ומתמדת, כמו גם נזקים עקב שיטפונות שנובעים ממפגעי מזג אוויר סוער.

  מה זה נזק הדרגתי?

  נזק הדרגתי מתרחש לאט לאורך זמן וגורם נזק למבנה או לרכוש או לכל הבית כולל התכולה, כמו למשל כשהקירות מתחילים להיסדק כתוצאה מנזילות הצנרת, ואז במשך הזמן הקיר מתחיל להתפרק.

  חברות הביטוח מקבלות ומאשרות תביעות נזקי צנרת, אבל חשוב להבין מה כוללת הפוליסה שלכם, ותחת אילו תנאים תקבלו את התשלומים.

  מה הצעד הראשון שחשוב לנקוט בו עם התרחשות נזקי מים?

  פוליסת ביטוח נזקי צנרת כוללת אפשרות לתקן או להחליף את הרכוש שניזוק בדירה המבוטחת, כתוצאה מנזילת מים מהצנרת בדירה שלכם או בדירה של השכן, אם אתם גרים בבניין משותף. אבל חשוב לתקן את הנזק בהקדם באופן פרטי או על ידי איש מקצוע מטעם חברת הביטוח.

  מומלץ גם לתעד באמצעות צילומים את הנזק שנגרם, ואת התיקון הראשון שבוצע באופן עצמאי, כמו סגירת הברז הראשי למניעת נזקים נוספים, כך שאם וכאשר חברת הביטוח תשאל שאלות, יהיה לכם את התיעוד המתאים.

  למה נזקי צנרת מסוכנים לבית?

  נזקי צנרת מובילים לחדירת מזהמים מסוכנים לבית, כמו נגיפים וחיידקים. אם המים אינם מתנקזים בתוך יממה או יומיים, הנזקים מצמיחים עובש.

  גם נזילות מים שחודרות לאט לאט לבית עלולות לגרום לנזקים ולהוביל לצמיחת עובש, ואם לא מאתרים את המצב בזמן ומטפלים בו במהירות, הנזקים פוגעים בכל הבית.

  בשורה התחתונה, טוב, חשוב וכדאי שיהיה על מי לסמוך

  במקום להמשיך לגור בבית טחוב ורטוב עם פתרונות מימי הביניים לאגירת מים מצנרת דולפת, כדאי שתהיה לכם הגנה מתאימה של נזקי צנרת ביטוח, שמתגלה כחבל הצלה ממשי שמאפשר לכם להימנע ממימון עלויות התיקון בעצמכם או מימון מקום מגורים חלופי (בהנחה שיש לכם איך לממן עלויות אלו).

  צרו עמנו קשר לקבלת ייעוץ חינם!