תנו למומחים שלנו לדאוג לכם, צרו עמנו קשר לייעוץ חינם!

050-1234567

מחפשים מידע נוסף לגבי ביטוח מסויים? צרו עמנו קשר לייעוץ חינם

  ביטוח ספורטאים: מדריך קניית פוליסה מתאימה בלי להיקלע להוצאות מטורפות

  ביטוח ספורטאים: כדאי לדעת איך להתנהל מול חברת הביטוח

  ספורטאים מקצועיים קונים ברוב המקרים ביטוח ספורטאים שמכסה שלושה מוצרי ביטוח עיקריים: ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח נכות זמנית, וביטוח נכות מוחלטת קבועה.

  ביטוח אובדן כושר עבודה מכסה מקרים בהם ספורטאים אינם יכולים להמשיך לעסוק בתחום הספורט שמהווה את עיקר פרנסתם, ביטוח נכות זמנית מכסה את הספורטאים לתקופה קצובה בזמן, כשהם אינם מסוגלים לבצע פעילויות ספורט, ושמבחינתם החמצה של כמה חודשים עלולה לפגוע באופן משמעותי בהכנסות שלהם.

  ביטוח נכות קבועה מכסה מקרים בהם ספורטאים נפגעים במהלך עיסוקם הספורטיבי ברמה שמובילה לנכות לצמיתות שאינה מאפשרת להם להמשיך לעסוק במקצוע וגם לא בשום מקצוע אחר.

  איך הרגלי בריאות קשורים לאובדן ערך מבחינת חברת הביטוח?

  ספורטאים שמאמינים שהם עתידים לקבל שכר גבוה בעתיד הקרוב, או ספורטאים שמאמינים שיקבלו העלאה גבוהה עם החוזה הבא שלהם, עשויים להזדקק לפוליסת ביטוח ספורטאים שמכסה אובדן ערך כתוצאה מפגיעה, פציעה, מחלה, בעיות בריאות או הרגלים תזונתיים שמשפיעים על הבריאות.

  כך, למשל, סוגים מסוימים של דיאטות עשויים לפגוע בספורטאים כשהם מבקשים לרכוש ביטוח ספורטאים, מכיוון שלדיאטות רבות יש השלכות שליליות על הגוף, שעלולות לסכן באופן חמור את הבריאות, להוביל להעדר היכולת להמשיך בעיסוק הספורטיבי, ומכאן לאובדן ערך הקריירה.

  מה הקשר בין המצב הבריאותי לבין עלות פוליסות ביטוח ספורט אתגרי בארץ?

  אנשים שמשתתפים בספורט אתגרי וסובלים ממחלות חמורות או מבעיות בריאות, עשויים להתקשות לרכוש ביטוח ספורט אתגרי בארץ. לכן יועץ ביטוח, חתם בחברת ביטוח או סוכן ביטוח מסבירים למועמדים לביטוח את החוקים הנוגעים לתחום ביטוח ספורטאים לפי חוק הספורט, כך שהם יבינו את דרישות חברות הביטוח לכל ענף ספורט שעשוי להוביל לפגיעה באופן כלשהו.

  כל השיקולים האלה משפיעים על סכומי פוליסת ביטוח ספורטאים, וחברת הביטוח עשויה לסרב לבטח ספורטאים שאינם שומרים היטב על בריאותם.

  למה ספורטאים מקצועיים מתקשים לרכוש ביטוח ספורטאים?

  ספורטאים מקצועיים עשויים להתקשות לרכוש ביטוח ספורטאים, במיוחד כשהם מבקשים לקנות ביטוח חיים, מכיוון שחברות ביטוח בוחרות שלא לאפשר פוליסות לאנשים שיש להם קריירה מסוכנת, ואם הם כן מאשרים את הביטוח, העלות גבוהה מאוד.

  חשוב להבין שחברת ביטוח היא עסק כמו כל עסק אחר, וכדי לשם תביעת ביטוח חיים במקרה של פטירה, החברה צריכה להיות יציבה מבחינה כלכלית. כשחברות ביטוח מעריכות את הפרמיות שהמבוטחים משלמים על ביטוח ספורטאים, הן מחשבות את הפוליסה בהתאם למאפייני הרכיבים, גיל המבוטח, רמת הבריאות שלו ושיקולי קריירה.

  איך מחושבת פוליסת ביטוח לספורטאים?

  ספורטאים מקצועיים נתקלים בקשיים ברכישת ביטוח ספורטאים בשל מגוון סיכונים שקשורים לתחום עיסוקם. למרבה הצער, הם נמצאים בסיכון גבוה יותר לתרחישים כמו גניבת זהות, חטיפה ודרישת כופר, או אפילו סיכונים שקשורים לאוהדים שעוקבים אחריהם ומסכנים אותם. 

  חברות ביטוח צריכות לדעת כמה זמן תימשך הקריירה של המועמד לביטוח, כי כך מחושב פרק הזמן לפוליסת ביטוח ספורטאים. למרות כל זאת, ספורטאים מקצועיים עדיין יכולים למצוא גם כיסוי של פוליסת ביטוח אקסטרים במחיר סביר שתכסה את התרחישים השונים שעלולים לסכן אותם, את חייהם ואת הקריירה שלהם.

  איך סוג הספורט משפיע על הסיכונים ועלויות ביטוח ספורטאים?

  ספורטאים יכולים להיות אתלטים מקצועיים שכל הכנסותיהם מגיעות מתחום הספורט שלהם, ואם הם משחקים כדורגל הם אולי אינם טסים למדינות מסכנות, אבל לספורט שלהם יש אופי של תחרות כבדה מבחינה פיזית.

  ספורטאים שתחום העיסוק שלהם קל, לעומת זאת, ושמטיילים ברחבי העולם באזורים שעשויים להיחשב לא בטוחים, עשויים להידרש לשלם סכומים גבוהים יותר על ביטוח ספורטאים.

  איך מחליטים על פוליסת ביטוח שהכי מתאימה לצרכים האישיים?

  הסוג הטוב ביותר של ביטוח ספורטאים תלוי בכמה שיקולים עיקריים:

  • צרכי הכיסוי
  • יעדי הכיסוי
  • התקציב האישי.

  ספורטאים מקצועיים חשופים לסיכונים גבוהים מסוימים שקשורים לביטחון בעבודה. החוזים משתנים, האינטרסים משתנים, וקיימת תחרות גבוהה מאוד סביבם.

  בחלק מהמקרים ביטוח ספורטאים עשוי שלא לענות על כל צרכי הכיסוי, ולכן חברות ביטוח מציעות סוגי כיסויים שונים לספורטאים מקצועיים ואפילו לקבוצות ספורטאים, כמו למשל ביטוח נסיעות ספורט אתגרי, לספורטאים שנוסעים לעתים תכופות במסגרת עיסוקם.

  הגנה על קבצה או השקעה בשחקן מפתח כרוכה בסוגים ספציפיים מאוד של פוליסות ביטוח שמומלצות לספורטאים מקצועיים.

  ביטוח ספורטאים: שאלות ותשובות

  מה בודקות חברות ביטוח לפני שהן מאשרות ביטוח ספורטאים?

  חברות ביטוח לוקחות בחשבון את תחום העיסוק של הספורטאי ואת רמת בריאותו, כולל בדיקת מדד מסת גוף נוכחית כשהן מאשרות ביטוח ספורטאים. לספורטאים מקצועיים רבים יש אינדקס טוב מאוד של מס גוף, ואם ראיתם פעם את ההרכב של קבוצת כדורגל, אתם יודעים שזה נכון.

  ספורטאי במשקל מאתיים קילוגרמים עשוי להיות כשיר להפליא, להיות שרירן מקצועי, אבל הוא יכול להיות גם אדם שיושב בבית וצופה בנטפליקס. לשני אנשים אלו יכול להיות אותו אינדקס מסת גף שמבוסס על מספרים בלבד. לכן לספורטאים עם BMI מחוץ לטווח הנורמלי, חברת ביטוח תבקש להעריך עוד יותר את רמת הבריאות הכללית לפני שהיא תאשר ביטוח ספורטאים.

  איך משפיע שיקול אובדן רווחים עתידיים על ביטוח ספורטאים?

  לספורטאים מקצועיים יש פרק זמן מוגבל בו הם יכולים לעסוק בספורט שלהם. נכות עלולה להשפיע באופן שלילי על סכומי הכסף שניתן להרוויח בעתיד ולקצר באופן משמעותי את הקריירה.

  לספורטאים שאין להם הכנסה מעבר לוזה הנוכחי שלהם, עלולים לקצר את הקריירה שלהם, ורכיב אובדן ערך בפוליסת ביטוח ספורטאים מכסה אותם במקרה של פציעה כשהמשכורת שלהם מתעכבת או מופחתת.
  במקרה שספורטאים אינם יכולים לעבוד באופן זמני בגלל מוגבלות או חבלה בשוגג או אפילו מחלה, רכיב נכות מוחלטת זמנית בפוליסת ביטוח ספורטאים מעניקה להם הגנה.

  מה הקשר בין תוספי תזונה לבין עלויות ביטוח ספורטאים?

  ספורטאים מתבקשים לדווח לחברת הביטוח אם הם נוטלים תוספי תזונה. תוספים נחשבים לסטרואידים שאינם חוקיים, תרופות רבות לשיפור ביצועים, ואפילו תוספים מודרניים ביותר עשויים להיחשב כסיכון מבחינת חברות ביטוח.

  קיימים כמה תוספים שעשויים להיות מאושרים על ידי חברות ביטוח, אבל אם המועמדים לביטוח מסתירים את צריכת התוספים מחברת הביטוח, הם עלולים להיתקל בקשיים כשהם מבקשים להגיש תביעת ביטוח ספורטאים. לכן חשוב לחשוף את כל התוספים הנצרכים, כולל מינרלים, אבקות, ויטמינים או תוספי ג'ל.

  איזה ביטוח מתאים לספורט אתגרי?

  ביטוח ספורט אתגרי כולל כיסוי לתאונות. הביטוח מציע שקט נפשי ומסייע לספורטאים לשמור על המיקוד בתחום העיסוק שלהם. הפוליסה מספקת הטבות של הוצאות רפואיות לשחקנים, מאמנים או ספורטאים חובבנים שנפצעים בטעות במהלך פעילות ספורטיבית.

  המשמעות היא שאם למבוטח יש הוצאות רפואיות עקב תאונה, חברת הביטוח משלמת את כל ההוצאות המכוסות, בניכוי סכום ההשתתפות העצמית. זוהי שיטה נהדרת להגן על ספורטאים חובבנים מעלויות רפואיות שקשורות לפציעה, והפוליסה מציעה גם הגנה לבני המשפחה במקרה של מוות במהלך פעילות ספורטיבית שמכוסה במסגרת הפוליסה.

   

  צרו עמנו קשר לקבלת ייעוץ חינם!