תנו למומחים שלנו לדאוג לכם, צרו עמנו קשר לייעוץ חינם!

050-1234567

מחפשים מידע נוסף לגבי ביטוח מסויים? צרו עמנו קשר לייעוץ חינם

  ביטוח צד שלישי: אם אין לכם ביטוח מתאים, ההשלכות באחריותכם

  כדאי שתהיו בטוחים שיש לכם כיסוי מלא כשאתם בוחרים ביטוח צד ג'

  ביטוח צד שלישי הוא פוליסת ביטוח שנרכשת במטרה להגן מפני תביעות של אחרים. אחד הסוגים הנפוצים ביותר בביטוח צד ג' הוא ביטוח רכב. צד שלישי מציע כיסוי כנגד תביעות נזקים והפסדים שנגרמים לנהג שאינו המבוטח, ולכן אינו מכוסה במסגרת פוליסת הביטוח. הנהג שגרם את הנזק הוא הצד השלישי.

  כדאי שתהיו בטוחים שיש לכם כיסוי מלא כשאתם בוחרים ביטוח צד ג', וכדי שזה יקרה, אתם צריכים להבין אילו פוליסות זמינות, ואיך מוצאים את הכיסוי שמתאים לכם. מדריך זה מסביר מה זה ביטוח צד ג', מה הוא מכסה, ומה היתרונות המוצעים למבוטחים.

  שימו לב למגבלות הפוליסה

  גם במצבי "ללא אשמה", כיסוי האחריות הוא כמעט חיוני, כי לא תמיד חברת הביטוח תגן על המבוטח מפני תביעות בסכומים של מיליון שקלים לכיסוי פגיעות קשות.

  שני סוגים של ביטוח צד שלישי חשובים, במיוחד לאנשים פרטיים, כגון בעלי בתים עם נכסים משמעותיים להגנה. ככל שיש למבוטח יותר כסף ונכסים, כך המגבלה צריכה להיות גבוהה יותר עבור כל כסוג של כיסוי אחריות.

  מה זה "אחריות" בפוליסת ביטוח צד ג'?

  ביטוח אחריות ציבורית כולל עסקים שהתהליכים העסקיים או הפעילויות העסקיות שלהם עלולות להשפיע על צדדים שלישיים, כגון קבלני משנה, אדריכלים ומהנדסים. כאן הצד השלישי יכול להיות מבקרים, אורחים או אנשים שנמצאים בבית העסק. רוב חברות הביטוח כוללות ביטוח אחריות ציבורית בתיק הביטוח שלהן על מנת להגן מפני נזק לרכוש או נזק אישי.

  ברוב המקרים, ביטוח אחריות למוצר מכסה את כל סוגי המוצרים העיקריים, כולל כימיקלים, מוצרים חקלאיים וציוד פנאי, ומגן על חברות מפני תביעות בגין מוצרים או רכיבים שגורמים נזק או פציעה לאנשים אחרים.

  אילו כיסויים תקבלו עם ביטוח צד ג' לרכב?

  המונח 'צד שלישי' נוגע לאדם שמעורב בתביעת ביטוח רכב, שאינו המבוטח, בעל הפוליסה או הנהג. אז זה בדרך כלל הנהג האחר שהיה מעורב בתאונה. פוליסת ביטוח צד ג' לרכב מבטיחה שאם אתם גורמים לתאונה, כל נזק לרכב או לרכוש של האדם האחר ישולם על ידי חברת הביטוח שבה אתם מבוטחים.

  אבל הנזק לרכב שלכם לא יכוסה, ותצטרכו לשלם את החשבון כדי לתקן אותו. לא תוכלו גם להגיש תביעה אם המכונית שלכם תיפגע משריפה או תיגנב, ואם תוסיפו לנזקים גם פציעה אישית שלכם, סביר מאוד להניח שתצטרכו לשלם על העלויות הרפואיות שלכם, כמו למשל טיפולי פיזיותרפיה תרופות או ניתוח, חלילה. במילים אחרות, אם יש לכם ביטוח צד שלישי יש לכם כיסוי גם לנוסעים ברכב שלכם שנוסעים איתכם, אם הם נפגעים בתאונה.

  מה קורה אם אתם נקלעים לתאונה ויש לכם רק כיסוי של ביטוח צד ג' ?

  הנה כמה תרחישים שמסבירים מתי אפשר להפעיל ביטוח צד ג':

  זה מה שקורה במקרה שהתאונה התרחשה באשמתכם

  חברת הביטוח תשלם כל פיצוי נדרש לצד השני המעורב בתאונה. הפיצוי יכול להיות העלות של תיקון הרכב שלו או תביעות נזקי גוף, ולכן לפני שתבחרו את הפוליסה המתאימה, כדאי שתבינו בדיוק כמה עולה ביטוח צד ג'.

  זה מה שקורה אם התאונה אינה באשמתכם

  חברת הביטוח של הנהג האחר תשלם כל פיצוי שמגיע ישירות אליכם. לא תקבלו סיוע של חברת הביטוח במהלך הגשת התביעה, ולא תוכלו גם לתבוע תיקון לרכב שלכם מחברת הביטוח, כך שבונוס התביעות שלכם לא יושפע.

  ביטוח צד ג': שאלות ותשובות

  מה זה ביטוח צד ג' ואיך הוא עובד?

  מבוטחים רבים אינם בטוחים מה זה ביטוח צד ג', מה הוא כולל, ואיך מפעילים את הפוליסה. זהו סוג של ביטוח אחריות שנרכש על ידי מבוטח, שהוא הצד הראשון, מחברת ביטוח, שהיא הצד השני, לצורך הגנה מפני תביעות של מישהו אחר, שהוא צד ג'. הצד הראשון אחראי לנזקים או להפסדים שנגרמו לצד השלישי, ללא קשר לסיבת הנזקים.

  קיימים שני סוגי כיסוי אחריות צד ג' לרכב. ראשית, ביטוח צד ג' נזקי גוף מכסה עלויות שנובעות מפגיעות באדם. עלויות פגיעות אלה עשויות לכלול הוצאות כמו טיפול בבית חולים, אובדן שכר וכאב וסבל עקב התאונה.
  שנית, אחריות לנזק ברכוש מכסה עלויות שנובעות מנזקים או אובדן רכוש. דוגמאות לנזק לרכוש כוללות תשלום להחלפת צמחי גינה או רהיטי גן, כמו גם פיצוי בגין אובדן שימוש במבנה.

  איך הביטוח מגן עליכם במקרה של שריפת או גניבת רכב?

  לאנשים שמחפשים כיסוי משתלם מהפוליסה שלהם, פוליסות ביטוח שריפה או גניבה מציעות את אותן הטבות שמוצעות על ידי ביטוח צד שלישי, אבל חברת הביטוח תשלם גם במקרה שהרכב שלכם ייפגע המכונית שלכם נפגעת משריפה או ייגנב. ביטוח רכב צד ג' לגניבה ולשריפה בדרך כלל מכסה:

  עלות להחלפת המכונית אם היא נגנבת ואין אפשרות להחזיר אותה.
  עלות לתיקון נזקי האש ברכב, גם אם הנזק התרחש כתוצאה מהצתה מכוונת או בשוגג.
  עלות לתיקון נזק לרכב לאחר פריצה, כלומר, כל המנעולים שעלולים להיפגע במהלך ניסיון גניבה, או העלות לכיסוי רדיו גנוב או מערכת ניווט.

  יכול להיות שיש אופציה יותר זולה מביטוח רכב צד ג'?

  אנשים רבים מאמינים שפוליסת ביטוח צד ג חייבת להיות זולה יותר מאשר ביטוח מקיף, אבל לא תמיד זה המקרה. מסיבה זו, חשוב לבדוק את כל האפשרויות הקיימות ולבחור את הפוליסה שהכי מתאימה לצרכים שלכם.

  נתונים סטטיסטיים מצביעים על העובדה לפיה יותר תביעות מוגשות בפוליסות ביטוח צד ג', ולכן חשוב להבין היטב ביטוח צד ג לרכב הסבר, כי בחלק מהמקרים, פוליסות אלו עולות יותר. יכול להיות שאתם מקבלים תמורה נהדרת לכסף עם פוליסת ביטוח מקיף באותו מחיר, או שיתכן שתקבלו רק קצת יותר עם פוליסת ביטוח צד ג'.

  אז מתי כדאי לרוץ לרכוש ביטוח צד שלישי?

  אם הרכב שלכם אינו שווה הרבה, כדאי שיהיה לכם ביטוח צד שלישי, כי כדי לתקן את הרכב אחרי תאונה, כנראה שתצטרכו לשלם כמו על רכישת רכב חדש לגמרי.
  ברוב המקרים, נהגים צעירים או חדשים בוחרים ביטוח רכב צד ג', כדי להוזיל את העלות ולהימנע מתוספות, אבל יכולות להיות הצעות מחיר טובות יותר אם רק תקדישו כמה דקות כדי לבצע השוואת מחירי ביטוחי רכב חובה ומקיף, ותבינו את תעריפי הביטוחים השונים.

  אם אתם הבעלים של רכב מדגם חדש, תשלום עבור תיקונים יכול להיות יקר במיוחד, ואז ביטוח מקיף עשוי להיות בחירה טובה יותר. זה גם יכול להיות מתסכל במיוחד אם התאונה אינה באשמתכם ואינכם יכולים להגיש תביעה, כך שאתם מוצאים את עצמכם מתמודדים עם חשבון תיקונים די נכבד.

   

  צרו עמנו קשר לקבלת ייעוץ חינם!