ביטוח רכב: מדריך מקיף להשוואת מחירים למציאת הפוליסה המתאימה לכם

 ביטוח רכב: מדריך מקיף להשוואת מחירים למציאת הפוליסה המתאימה לכם

פוליסת ביטוח רכב מתאימה מציעה כיסויים לתרחישים החמורים ביותר

ביטוח חובה לרכב, ממש כפי שהוא נשמע, הוא ביטוח רכב שכל נהג מחויב לרכוש במסגרת החוק, והוא מציע את ההגנות הבסיסיות במקרה של תאונה. מלבד ביטוח זה, קיימות שלוש רמות כיסוי לבחירה, ולמרבה הפלא, הכיסוי הטוב ביותר, ביטוח מקיף, הוא לרוב הזול ביותר.

בהשוואת מחירי ביטוח רכב, מומלץ לא להתמקד במחיר כשיקול היחיד לבחירת הביטוח המתאים. מדריך זה יסייע לכם למצוא את סוג הכיסוי המתאים לצרכים ולתקציב שלכם.

מתחילים עם איסוף המידע הרלוונטי

לפני רכישת ביטוח רכב, חשוב לאסוף מידע בסיסי שכולל את הרגלי הנהיגה, סוג הרכב ונהגים אחרים שתרצו לכלול בפוליסה, כולל:

 • מספר תעודת זהות
 • מספר רישיון נהיגה
 • מרחק נסיעה לעבודה
 • מספר הזיהוי של הרכב, הדגם, השנה ומספר הרכב
 • היסטוריית נהיגה או תביעות ביטוח קודמות בחמש השנים האחרונות
 • העתק פוליסת ביטוח רכב נוכחית, אם יש לכם.

איתור אפשרויות הכיסוי הנכונות של ביטוח רכב

לרכב שבו אתם נוהגים ואופן השימוש בו יש השפעה משמעותית על הכיסויים שאתם צריכים. חברות ביטוח מאפשרות התאמה אישית של הכיסוי המתאים לצרכים ולתקציב שלכם.

פוליסת ביטוח רכב מתאימה מציעה כיסויים בתרחישים החמורים ביותר, ומסייעת לכם בתשלום הוצאות רפואיות, אובדן הכנסה ומצבים אחרים שנובעים מתאונה. במהלך ביצוע השוואת ביטוחי רכב, מומלץ לבחון גם מגבלות כיסוי זמינות לכל כיסוי מוצע.

איתור אפשרויות תשלום גמישות

בכלכלה של היום, התקציב יכול להיות מהודק. חלק מחברות הביטוח מאפשרות תשלום חודשי, רבעוני או חצי שנתי, ואתם יכולים גם לבחור לשלם באמצעות צ'ק, חיוב כרטיסי אשראי, באמצעות בנק הדואר, באינטרנט או בטלפון מול נציגי חברת הביטוח.

חלק מהחברות מציעות גם חיוב ללא ניירת, שמאפשר לכם לחסוך כסף בדמי משלוח באמצעות הוראת קבע אוטומטית חוזרת ועשויות לזכות אתכם בהנחת הרשמה חד פעמית.

הצעת מחיר לביטוח רכב עם הזדמנות לחסכון

כשאתם משווים בין הפוליסות השונות, מומלץ לחפש הצעת מחיר לביטוח רכב שכוללת הנחות שמוזילות את המחיר. חלק מחברות הביטוח מציעות הנחות על מספר רכבים, הנחות סטודנטים והנחות לביטוחים קבוצתיים. ניתן למצוא גם תוכנית שמתגמלת הרגלי נהיגה בטוחים.

כחלק משיקולי המחיר והחיסכון, ומכיוון שאתם אף פעם לא יודעים מתי תתרחש תאונה, כדאי לוודא גם שתנאי הפוליסה מאפשרים תהליכי תביעות יעילים לתיקון או החלפת הרכב, ואספקת רכב חלופי, כל עוד אתם הבעלים של מכוניתכם.

כדאי לרכוש ביטוח רכב מחברת ביטוח שמתאימה לצרכים המשתנים שלכם

כשהחיים משתנים, גם צרכי הביטוח עשויים להשתנות. אירועי חיים כמו החלפת מקום מגורים או צירוף נהג חדש לפוליסת ביטוח רכב הם שיקולים שיכולים לגרום לדמי הביטוח שלכם לעלות, במיוחד אם אתם מחפשים ביטוח נהג צעיר.

מסיבה זו, חלק מחברות הביטוח מציעו למבוטחים שלהן אפשרות לבדוק מחדש את עלות הפוליסה אחת לשנה, על מנת לוודא שהביטוח שלכם מתאים לתנאים המשתנים של חייכם. התאמת פוליסת הביטוח חשובה גם כדי שתוכלו לוודא שאתם מנצלים את היתרונות הרבים שחברות הביטוח מציעות, כולל הנחות.

חושבים שאתם צריכים ביטוח רכב?

ראשית, החוק מחייב אתכם לרכוש ביטוח חובה לרכב, שמספק כיסויים ברמה הבסיסית למקרה של תאונות. הכיסויים האופציונליים הנוספים הם ביטוח מקיף לרכב וביטוח צד ג' שמכסה יותר תרחישים וצדדים נוספים שעלולים להיפגע.

לפני שאתם רוכשים פוליסה מתאימה, כדאי שתשאלו את חברת הביטוח לגבי אפשרויות התיקונים במוסך, כי רמת הכיסוי שלכם עשויה להיות מושפעת אם תבחרו מוסך מועדף עליכם במקום מוסך שיש לו הסדר עם חברת הביטוח. לדוגמא, יש חברות ביטוח שמגבילות את כיסוי השמשות אם אינכם בוחרים אפשרות מוסך הסדר.

מה זה ביטוח צד שלישי?

ביטוח רכב צד שלישי מכסה אנשים אחרים. כלומר, אם אתם פוגעים באדם אחר או ברכושו, הוא מכוסה, אבל אם המכונית שלכם נפגעת או נגנבת, ביטוח צד ג' לא יכסה את הנזק.

כדאי לא לבחור את הפוליסה הכי זולה, כי באופן מוזר, לפעמים אתם יכולים לקבל יותר כיסויים בפחות כסף, ולכן מומלץ תמיד להשוות את תנאי הפוליסות.

איך מוצאים ביטוח מקיף במחיר משתלם?

ברוב המקרים, אפשר למצוא ביטוח רכב מקיף בתנאים משתלמים כשאין לכם היסטוריה של תביעות, וכשאתם גרים באזור שאינו נחשב בסיכון גבוה לפשע וסיכונים אחרים, או כששווי הרכב שלכם נמוך.

ביטוח מקיף מכסה את כל היסודות של ביטוח חובה לרכב, וביטוח צד ג', כולל תרחישי שריפה וגניבה, והפיצוי מחברת הביטוח זמין גם אם התאונה הייתה באשמתכם, אבל מומלץ לבדוק היטב את תנאי הפוליסה, כי כל הפוליסות שונות בין חברות הביטוח.

ברוב המקרים, אפשר לתבוע את חברת הביטוח בגין:

 • תיקונים לאחר תאונה
 • נזק מקרי
 • או ונדליזם, כשאדם אחר גרם נזק מכוון לרכב
 • מערכת רמקולים ונגן מוסיקה
 • הובלת הרכב למוסך לאחר תאונה ואספקת רכב חלופי
 • נזק לשמשה הקדמית
 • אובדן או גניבת מפתחות.

מה זה סעיף השתתפות עצמית ואיך הוא משפיע עליכם?

ברוב המקרים, חברת הביטוח לא תשלם על כל התביעה, ותתבקשו לשלם סכום מוגדר בסעיף השתתפות עצמית. הסכום שייקבע ברכישת ביטוח לרכב נשאר קבוע, ללא קשר לגודל התביעה שלכם, וללא קשר לאירוע הביטוח, כמו שריפה, גניבה, נזקים מקריים ונזק לשמשות.

בחלק מהמקרים, תוכלו להגדיל מרצונכם את סכום ההשתתפות העצמית על מנת להפחית את עלות הפרמיה שלכם.

על מה צריך להצהיר לחברת הביטוח?

מבוטחים נדרשים למסור לחברת הביטוח פרטים עדכניים מדויקים שנוגעים אליהם ואל רכבם, אחרת הם עלולים למצוא את עצמם במצב בו פוליסת ביטוח רכב שרכשו אינה תקפה, ויתכן שיהיה קשה ויקר יותר לרכוש ביטוח בעתיד. ההצהרות והעדכונים שחברת הביטוח מבקשת לקבל מכם הם:

 • שינוי כתובת
 • שימוש ברכב למטרות עסקיות
 • הוספת נקודות לרישיון הנהיגה
 • שינוי העיסוק
 • החלפת הרכב או החלפת רכיבים ברכב, כמו למשל התקנת גלגלים חדשים
 • היסטוריה של תאונות או הגשת תביעות לחברות ביטוח
 • החלפת מערכת אזעקה או אמצעי אבטחה
 • המיקומים הנפוצים בהם הרכב חונה.

בשורה התחתונה, לא בוחרים ביטוח רכב לפני שמשווים היטב את כל התנאים

השוואת ביטוח רכב לוקחת רק כמה דקות אבל זה תהליך שממש לא מומלץ לדלג עליו. באתר תמצאו את הפוליסות המוצעות על ידי רוב חברות הביטוח הגדולות בישראל, כמו גם רשימה של יועצי ביטוח וסוכני ביטוח שתוכלו להתייעץ איתם לגבי בחירת הפוליסה המשתלמת והמתאימה ביותר לצרכים שלכם, להיסטוריית הנהיגה שלכם וכמובן לתקציב ולהעדפותיכם.

כדאי גם לקרוא ביקורות של לקוחות כדי להבין את האופי בו חברת הביטוח מתנהלת, ולשמוע מה יש לאנשים לומר על חברות הביטוח השונות כדי לקבל מושג נוסף לבחירת החברה המתאימה, כשאתם משווים בין הפוליסות השונות של ביטוחי רכב.

מאמרים דומים