תנו למומחים שלנו לדאוג לכם, צרו עמנו קשר לייעוץ חינם!

050-1234567

מחפשים מידע נוסף לגבי ביטוח מסויים? צרו עמנו קשר לייעוץ חינם

  ביטוח רכוש: מה זה ואילו פתרונות יכולים להתאים לכם?

  הצעד הראשון הוא לוודא שבחרתם את הפוליסה המושלמת של ביטוח רכוש

  המונח רכוש נוגע לכל החפצים, התכולה והריהוט שבבעלותכם, כולל מוצרי אלקטרוניקה ובגדים. רוב הפוליסות מכסות רכוש אישי, כלומר, אתם מקבלים תשלום מחברת הביטוח, לתיקון או החלפת החפצים במקרה שהרכוש נפגע באירוע שמכוסה במסגרת הפוליסה, כמו גניבה או שריפה. הנה כמה שיקולים שכדאי לקחת חשבון בבחירת פוליסה משתלמת ומתאימה של ביטוח רכוש.

  האם תכשיטים נכללים בפוליסת ביטוח רכוש?

  בעוד שברוב המקרים תכשיטים נחשבים לסוג של רכוש אישי, חשוב להבין אם הפוליסה שאתם מתכוונים לקנות מציעה כיסוי גבוה מספיק על מנת להגן על החפצים שאתם הכי אוהבים. פוליסות ביטוח רכוש מגיעות עם מגבלות משנה לסוגים מסוימים של חפצים, כגון תכשיטים. לכן, בעוד שמגבלות הכיסוי של הרכוש האישי הכולל שלכם גבוהות יותר, הכיסוי לתכשיטים עשוי להיות מוגבל יותר.

  כדי להבין היטב את מגבלות הפוליסה, הפריטים המכוסים ותנאי התשלום, מומלץ להקפיד לבדוק את התנאים או לשאול את סוכן הביטוח לגבי הכיסוי המוצע לתכשיטים.

  מה לא מוגן באמצעות ביטוח רכוש?

  ביטוח רכוש נכנס לתוקף כשחפצים נפגעים מסיכונים מסוימים. יש להבין שלא כל הסיכונים מכוסים בפוליסת ביטוח רגילה. לדוגמא, אם החפצים שלכם נפגעים בעקבות הצפה בדירה, ככל הנראה כיסוי הרכוש האישי בפוליסת ביטוח דירה לא יספק החזר. יחד עם זאת, אם יש לכם פוליסה נפרדת של ביטוח נזקי צנרת, סביר להניח שתוכלו להגיש תביעה בגין פריטים שנפגעו בהצפה בביתכם.

  ביטוח החפצים בהתאם לערכם יכול לייקר את סכום הביטוח, ולכן מומלץ להבין איזה סוג כיסוי יש לכם, במקרה שהבלתי צפוי יתרחש. סוכן ביטוח יסייע לכם לבחון את פוליסת הביטוח שלכם ויסביר לכם אילו סוגים אחרים של כיסויים עשויים להיות זמינים על מנת שתוכלו לרכוש הגנה מקיפה על מה שהכי חשוב לכם.

  האם הביטוח מכסה גם נזקי רכוש לרכב?

  תביעת חברת הביטוח לתיקון הרכב לאחר תאונת דרכים מפורטת בסעיף הנזק לרכוש בתביעה. סעיף זה כולל לא רק את הנזק לרכב שלכם, אלא גם נזקי רכוש לרכב שנפגע. יש לכם את האפשרויות הבאות להגשת תביעה כאשר מישהו אחר גורם לתאונה:

  מה קורה כשנהג אחר גורם לתאונה?

  אם לנהג הרשלן שבגללו התרחשה התאונה יש את כיסוי הביטוח הנדרש, ניתן להגיש תביעה בגין נזקי רכוש לרכב, לחברת הביטוח שלו.

  איך תובעים נזק רכוש לרכב מחברת הביטוח?

  אתם יכולים להחליט להגיש תביעת נזק רכוש לרכב, אם רכשתם את הביטוח הזה. הפוליסה יכולה לסייע בתשלום עבור תיקון או החלפת הרכב שלכם, בין אם אתם או הנהג האחר אשמים בגרימת התאונה.

  מה זה ביטוח תכולת דירה?

  ביטוח תכולת דירה מכסה כנגד אובדן, גניבה או נזק לרכוש האישי והביתי. הפוליסה מכסה גם נזקים במקרה של הוצאת פריטים מהבית, למשל בחופשה. הביטוח מכסה את הרכוש של המבוטח ושל בני משפחה קרובים שגרים איתו, ויתכן שהפוליסה לא תכסה את הרכוש של מישהו ששוהה בבית באופן זמני.

  מומלץ לרכוש ביטוח תכולת דירה מכיוון שאם אחד או יותר מהפריטים שלכם אובדים, נגנבים או ניזוקים, תצטרכו לשלם להחלפתם.

  מה כדאי שפוליסת ביטוח תכולה תכסה?

  כדאי שפוליסת ביטוח תכולה תכסה נזקים שנגרמים כתוצאה משריפה, הצפה, סופות וגניבה. יתכן שתצטרכו לשלם תוספת עבור כיסוי אובדן או נזק לרכוש שלכם שנגרם בשוגג, וכדאי לשקול לרכוש את הפוליסה אם יש לכם ילדים או חיות מחמד. יחד עם זאת, חשוב לבדוק מה הפוליסה כוללת.

  יהיה צורך לשלם תוספת לכיסוי חפצים יקרים, כמו למשל מצלמות או תכשיטים, או לכיסוי פריט ערך יקר במיוחד. יתכן שהפוליסה שלכם לא תכסה את תכולת המקפיא או הטלפון הנייד, ויתכן שיהיה גבול לכיסוי של פריט יחיד.

  מה זה כיסוי ישן חדש?

  פוליסות רבות של ביטוח רכוש מציעות כיסוי ישן חדש, שמאפשר קבלת עלות ההחלפה המלאה של פריטים שאבדו, נגנבו או ניזוקו. יחד עם זאת, חלק מהפוליסות יציעו לכם רק את הסכום שהפריטים שלכם שווים כרגע, אם אתם צריכים להגיש תביעה. לכן חשוב לוודא שאתם יודעים מה הפוליסה מכסה לפני שתפעילו אותה.

  ביטוח תכולת דירה יכול לשלם גם סכום חד פעמי במקרה של פטירה כתוצאה משריפה, גניבה או תאונה בבית, או כיסוי למישהו שנפצע או נפטר במהלך ביקור בדירה.

  ביטוח רכוש: שאלות ותשובות

  איך יודעים איזו פוליסת ביטוח רכוש יכולה להתאים?

  קיימים שני סוגי כיסויים בפוליסות ביטוח רכוש: עלות החלפה ושווי מזומן. ברוב המקרים, תנאי עלויות החלפה כוללים תשלום של סכום בשקלים שיידרש על מנת לקנות פריט חדש.
  תנאי שווי מזומנים מתייחסים לפחת לצורך מתן החזר על סמך הערך הנוכחי של פריט. יש להבין שלכיסוי רכוש אישי יש בדרך כלל מגבלות מסוימות לגבי התשלום להחלפת פריט.

  מה לגבי הרכוש האישי בדירה שכורה?

  שוכרים רבים מאמינים בטעות שפוליסת ביטוח רכוש של בעל הבית שלהם תכסה את חפציהם. בעוד שהביטוח של המשכיר מסייע ברוב המקרים בהגנה על דירת המגורים מפני סיכונים מסוימים, הכיסוי הזה אינו מתייחס לחפציו של השוכר.

  ביטוח דירה אופייני של בעלי בתים או של דירות בשכירות, אינו מספק כיסוי לחפצים שאבדו. אם נגנב רכוש בערך גבוה, סביר להניח שניתן יהיה למצוא ביטוח שיסייע בכיסוי האובדן. יחד עם זאת, אם אתם מחליפים רכוש או שוכחים אותו במהלך חופשה, למשל, ברוב המקרים הביטוח לא יכסה את האובדן.
  אבל רכוש אישי שמפורט בפוליסה, וכולל הגנה על תוספות שניתן לרכוש עבור פריטים ספציפיים, עשוי לסייע בכיסוי רכוש אבוד.

  האם ביטוח דירה מכסה גם את הרכוש?

  ביטוח דירה אופייני כולל כיסוי לרכוש הבעלים כנגד סיכונים מסוימים, כגון שריפה או גניבה. לכן, בעוד שביטוח דירה עשוי לסייע בהגנה על המבנה הפיזי של הבניין ועל האזורים המשותפים למספר בעלים, סביר להניח שההגנה אינה כוללת את החומרים שבתוך דירת מגורים.

  מגבלות הפוליסה מפרטות את תנאי הכיסויים, וסוכן ביטוח יסביר לכם את תנאי הכיסוי והמגבלות שלכם, כך שתוכלו להחליט אם יש לכם את ההגנות המתאימות, או שתצטרכו לרכוש ביטוח רכוש בנפרד.

  מה לגבי נכסים אישיים בביטוח דירה?

  בנוסף להגנת דירה ואחריות, רוב פוליסות ביטוחי הדירות כוללות כיסוי לרכוש אישי, עד למגבלות המפורטות בפוליסה, לכן, אם הבית שלכם ניזוק מסכנה שמכוסה במסגרת הפוליסה, הביטוח יסייע בתשלום לתיקון נזקים לא רק במבנה הבית, אלא יתכן שהוא יחליף גם את החפצים שבתוכו.
  הכיסוי כפוף לתנאים ולמגבלות המפורטים בפוליסה, לכן חשוב להקפיד לקרוא את התנאים או לשאול את סוכן הביטוח במקרה של תהיות.

   

  בשורה התחתונה, לפני שתרוצו לרכוש ביטוח רכוש, יש שני צעדים שמפרידים ביניכם לבין הפוליסה המושלמת

  הצעד הראשון הוא לוודא שבחרתם את הפוליסה המושלמת של ביטוח רכוש, רק אחרי שהשוויתם מחירים ותנאים ומצאתם את הפוליסה שהכי קרובה לכיסויים שחיפשתם. שנית, כדאי שסוכן ביטוח או יועץ ביטוח עם ניסיון עשיר בביטוחי דירות, רכוש ותכולה, יהיה לצידכם כשאתם בוחנים אפשרויות שונות של כיסויים, ויסביר לכם את כל המונחים המקצועיים שלא בטוח שאתם מבינים.

  רק אחרי שבחנתם את כל האפשרויות, בתהליך שמסתיים הרבה יותר מכפי שאתם מאמינים, תוכלו לרכוש פוליסת ביטוח רכוש שתאפשר לכם לישון טוב בלילה.

  צרו עמנו קשר לקבלת ייעוץ חינם!