תנו למומחים שלנו לדאוג לכם, צרו עמנו קשר לייעוץ חינם!

050-1234567

מחפשים מידע נוסף לגבי ביטוח מסויים? צרו עמנו קשר לייעוץ חינם

  ביטוח בריאות: למה כדאי שיהיה לכם גם ביטוח פרטי?

  בדיקה מקיפה ותכנון הולם יאפשרו לכם השגת כיסוי מתאים וחיוני שמורכב בהתאם לצרכי הבריאות שלכם

  חוק הבריאות הממלכתי קובע שהמדינה מעניקה שירותי בריאות שניתנים על ידי קופות החולים, ואזרחים ישראלים יכולים לבחור את קופת החולים שתבטח אותו ואת בני משפחתו. עם ההצטרפות לקופת החולים, ניתן לקבל את השירותים הרפואיים בהתאם לצורך.

  אנשים רבים מסתדרים היטב עם שיטה זו של ביטוח בריאות, ולמרות שהם מסכימים שאין תחליף לבריאות תקינה, יציבה ומתמשכת, הם מתחילים לחפש ביטוח בריאות מקיף יותר, שיאפשר להם לקבל שירותים רפואיים מיוחדים, רק כשבריאותם נפגעת או כשהם זקוקים לטיפול מורכב. 

  במקרים אלו, ובמיוחד כשהביטוח הרפואי הרגיל המוצע על ידי קופות החולים אינו מכסה טיפולים מורכבים, מתעורר הצורך בפוליסה נוספת ופרטית של ביטוח בריאות, שמאפשר קבלת טיפולים, תרופות, בדיקות ואבחונים שמוגדרים מחוץ למסגרת סל הבריאות.

  אולי יש לכם ביטוח בריאות ממלכתי, אבל אין לכם את כל ההטבות של ביטוח בריאות פרטי

  במסגרת חוק הבריאות הממלכתי, תושבי ישראל יכולים לקבל שירותי בריאות במסגרת החברות שלהם בקופת החולים. 

  סל הבריאות הממלכתי אחיד ותואם בכל קופות החולים, כשמעבר לשירותים שניתנים במסגרת סל הבריאות, קופות החולים מציעות גם כיסויים ושירותים שניתנים במסגרת שירותי שב"ן, כלומר, שירותי בריאות נוספים שנקראים 'ביטוח משלים', כמו מכבי זהב או כללית מושלם או כל מונח אחר שנקבע על ידי קופת החולים. 

  רוב האזרחים בארץ חברים בשירותי בריאות משלימים אלו ויכולים לקבל את השירותים הרפואיים המוצעים במסגרת ההרחבה, אבל אזרחים רבים מעדיפים לרכוש דרך חברת ביטוח, ובנוסף לשירותים מורחבים אלו, גם ביטוח בריאות פרטי. 

  הם זקוקים לתוספת ביטחון זו כי למרות השירותים המקיפים המוצעים במסגרת השירותים המשלימים של קופות החולים, לא תמיד מוצעים להם טיפולים או תרופות שאותם ניתן לקבל באמצעות ביטוח פרטי.

  ביטוח בריאות פרטי זמין ביותר סוגים מכפי שאתם מאמינים

  מעבר לשירותים השונים שניתנים במסגרת ביטוח בריאות, חברות הביטוח מציעות למבוטחים מגוון ביטוחי בריאות פרטיים מסוגים שונים, שמתאימים למגזרים שונים. בואו נראה רגע מהם סוגי הביטוחים הבריאותיים הפרטיים שתוכלו לרכוש:

  למשל תכנית לביטוח בריאות קבוצתי

  תוכנית ביטוח בריאות קבוצתי מספקת כיסוי לקבוצה של חברים, שמורכבת ברוב המקרים מעובדי חברה או מחברי ארגון. החברים בקבוצה מקבלים ביטוח בעלות מופחתת, היות והסיכון של חברת הביטוח מפוזר על פני קבות מבוטחים.

  כלומר, תוכניות ביטוח בריאות קבוצתי נרכשות על ידי חברות וארגונים, ומוצעות לעובדים או לחברים בארגון, והתנאים בפוליסות הביטוח הקבוצתי מוצעים, תקפים ומתאימים רק לארגונים שמבקשים לבטח את העובדים שלהם בתוכנית ביטוח אחת, מקיפה וכוללת. כך שבעוד שכל עובד בארגון מבוטח באופן אישי, העובדים לא יוכלו לרכוש בנפרד את הביטוח ולשנות את תנאי הפוליסה.

  אם אתם מעסיקים עובדים זרים, כדאי שגם הם יהיו מכוסים

  ביטוח בריאות לעובדים זרים כולל מרכיבים בסיסיים של ביטוח בריאות, שנרכשים על ידי המעביד לכיסוי העובדים הזרים, גם אם הם עובדים בארץ באופן בלתי חוקי. היות ועובדים זרים אינם אזרחי ישראל, אין להם את הזכויות החוקיות של ביטוח בריאות ממלכתי, אבל מעסיקים חייבים לרכוש ביטוח בריאות לעובד זר, דרך אחת מחברות הביטוח, ולממן בעצמו את עלות הביטוח.

  תנאי פוליסת ביטוח בריאות לעובדים זרים צריכים לעמוד בתנאי צו העובדים הזרים, ובמסגרת הסדר עם קופת חולים מאוחדת, העובדים הזרים רשאים לצרף את ילדיכם לתוכנית ביטוח רפואי לעובד זר.

  כשאתם חוזרים לארץ אחרי שהות ארוכה בחו"ל, אתם רוצים להיות מבוטחים

  ביטוח בריאות לתושב חוזר, שמוצע על ידי חברות הביטוח מציע אפשרות כיסוי לקבלת שירותים רפואיים חשובים שונים, שתושבים חוזרים אינם זכאים להם, אם לא שילמו את דמי ביטוח הבריאות הממלכתי או דמי ביטוח לאומי במהלך שהותם בחו"ל, או שהם מאחרים בתשלומים אלו בתקופה של למעלה משנה, ואז נשללה מהם הזכות לקבלת שירותים רפואיים בישראל במימון המדינה.

  הביטוח מתאים לאזרחים ישראלים ששבו לארץ לאחר שנתיים רצופות או יותר בחו"ל, וכדי לקבל ביטוח בריאות לתושב חוזר, יש להמתין במשך חודשיים לכל שנה של היעדרות מישראל. פרק הזמן המינימלי להמתנה עומד על ארבעה חודשים ופרק הזמן המקסימלי לתקופה זו הוא שנה וחצי.

  ביטוח בריאות: שאלות ותשובות

  מה מיוחד בביטוח בריאות?

  ביטוח בריאות פרטי, שמוצע על ידי חברות הביטוח, מציע למבוטחים כיסוי נוסף שמתמקד בשירותי רפואה פרטיים, בנוסף לשירותים להם המבוטחים זכאים במסגרת שב"ן או במסגרת סל הבריאות הבסיסי.
  קיימים סוגי ביטוחי בריאות שונים שנבדלים ביניהם מבחינת סוגי השירותים הכלולים והיקף הכיסויים. חלק מחברות הביטוח מציעות שירותי בריאות זהים לשירותים שמוצעים על ידי שב"ן, כמו למשל ביצוע ניתוח בבית חולים פרטי, אצל מנתח שמועדף עליהם, אבל ברוב המקרים, פוליסות ביטוח פרטי מציעות מגוון אפשרויות בחירה לקבלת שירותים רפואיים, בזמינות גבוהה יותר.

  אילו טיפולים ושירותים רפואיים אפשר לקבל במסגרת ביטוח בריאות פרטי?

  חלק מפוליסות הביטוח הפרטי מציעות כיסוי מופחת יותר שמתאים רק למצבי בריאות מורכבים כמו למשל ביצוע השתלות או ניתוחים מורכבים, או רכישת תרופות מחוץ לסל הבריאות, ואילו חברות ביטוח אחרות מציעות כיסוי במסגרת ביטוח בריאות פרטי רק לטיפולים שהם מעבר לטיפולים המוצעים במסגרת שב"ן.
  כלומר, שירותי ביטוח בריאות פרטי מציעים כיסויים לבדיקות רפואיות שקופות החולים אינן מממנות, או שהן מממנות אותן חלקית, כמו גם ביצוע ניתוחים פרטיים בארץ או בחו"ל, קבלת טיפולים מיוחדים בחו"ל, או קבלת טיפולים מחליפי ניתוחים וטכנולוגיות מתקדמות.

  האם אוכל להמשיך לקבל שירותים רפואיים מהרופאים הנוכחיים שלי?

  כשאתם קונים ביטוח בריאות, כדאי שתשאלו את נציגי חברת הביטוח לגבי מגבלת בחירת הרופאים או בתי החולים. בקשו רשימה של כל הרופאים והמרכזים הרפואיים שמכוסים במסגרת הפוליסה, על מנת להחליט אם היא מתאימה לכם.

  האם ביטוח בריאות יעזור לי לחסוך כסף אם אני בריא?

  תארו לעצמכם שקניתם פוליסת ביטוח בריאות, שילמתם עליה במשך כל השנה, ואתם ובני משפחתכם נהניתם מבריאות טובה. אתם הולכים לרופא כמה פעמים בשנה כדי להיבדק, מקבלים מרשמים, הילדים מקבלים טיפול רפואי כמה פעמים, וזהו.
  אם אינכם סובלים מבעיות בריאותיות חמורות ובתדירות גבוהה, שימו לב לעלויות החוזרות ונשנות בפוליסה, על מנת לחש אפשרויות לחסכון כספי. אבל זכרו: אי אפשר לתכנן באופן מלא את הבלתי צפוי, לכן הקפידו לקחת בחשבון גם את העלויות של טיפולים שונים, אם וכאשר תזדקקו להם.

  אילו יתרונות כלולים בביטוח בריאות?

  מומלץ לשאול את נציגי חברת הביטוח אם הפוליסה מכסה לטיפולי שיניים, בעיות ראייה או שירותים מיוחדים אחרים שאתם עשויים להזדקק להם. אל תשכחו לשאול גם על מרשמים ועל רכיבים שאינם מכוסים בפוליסה.

   

  בשורה התחתונה, כדאי שיהיה לכם ביטוח בריאות, אבל רק לאחר שבדקתם והשוויתם את ההצעות

  אם יש לכם ביטוח משלים באחת מקופות החולים, ואתם מעוניינים גם בפוליסת ביטוח בריאות פרטי, חשוב שתבדקו תחילה מהם רכיבי הפוליסה. 

  במסגרת הבדיקה המקדימה, מומלץ לבצע השוואת מחירים שתסייע לכם להבין היטב מה מוצע לכם במסגרת פוליסות הביטוח של חברות הביטוח השונות, ומה מוצע לכם במסגרת ביטוח שב"ן שיש לכם, כך שתוכלו לבצע החלטה מושכלת לבחירת הביטוח שהכי מתאים למצבכם הבריאותי ולצרכים שלכם ושל בני משפחתכם. 

  כי רק בדיקה מקיפה ותכנון הולם יאפשרו לכם השגת כיסוי מתאים וחיוני שמורכב בהתאם לצורכי הבריאות שלכם.

  צרו עמנו קשר לקבלת ייעוץ חינם!