תנו למומחים שלנו לדאוג לכם, צרו עמנו קשר לייעוץ חינם!

050-1234567

מחפשים מידע נוסף לגבי ביטוח מסויים? צרו עמנו קשר לייעוץ חינם

  ביטוח אמבולטורי: כמה מרכיבים שכדאי שתוודאו שיש בפוליסה שלכם

  טיפול אמבולטורי שינה את חוויית האשפוז לאלפי ישראלים

  ההתעניינות הציבורית בישראל בתחום ביטוחי הבריאות ממשיכה לעלות, במיוחד בכיסויים הידועים כמו ביטוחי השתלות, ניתוחים, תרופות שאינן בסל הבריאות, או תרופות שאינן בסל הבריאות. אבל פוליסת ביטוח בריאות טובה צריכה לכלול מרכיב חשוב נוסף שלא הרבה אנשים מכירים או יודעים מהו: ביטוח אמבולטורי. 

  ביטוח אמבולטורי הוא מוצר בתחום ביטוחי הבריאות. בדומה לרכישת כל ביטוח אחר, חשוב להבין מה הביטוח מציע, מהם רכיבי הפוליסה, ומהי השורה התחתונה, כלומר, הסכום שתקבלו עם הפעלת הפוליסה.

  יש כמה רכיבים עיקריים בביטוח אמבולטורי, שכדאי שתשימו אליהם לב

  שירות רפואי אמבולטורי כולל בדיקות, אבחונים, טיפולים ושירותי ייעוץ שזמינים בקלות, ביעילות ובמהירות. הנה עיקרי הרכיבים בפוליסת ביטוח אמבולטורי:

  כיסוי לבדיקות אבחון רפואיות בטכנולוגיות הדמיה מתקדמות. שעלותן מעל 250 ₪, ושאינן במסגרת רשימה סגורה, כמו למשל בדיקת MRI, בדיקת CT, בדיקת P.E.T, צנתור וירטואלי וקולונוסקופיה וירטואלית.

  ארבעה מפגשי ייעוץ בשנה עם רופאים מומחים. לקבלת המלצות מקצועיות וחוות דעת.

  מידע רפואי. כולל הפניות למומחים ורופאים שונים, ותיק מחלה שכולל את מידע על ניתוח אמבולטורי שבוע, בדיקות שהמטופל זקוק להן או טיפול אמבולטורי שבוצע.

  טיפולים ושירותים לנשים הרות. סל הריון מורחב שכולל שימור דם טבורי, סקירת מערכות מוקדמת ומאוחרת, בדיקות גנטיות, בדיקת מי שפיר, שקיפות עורפית. ביטוח אמבולטורי לנשים הרות כולל גם כיסוי להוצאות נוספות כמו למשל לקורס הכנה ללידה, שהות במלונית לאחר הלידה, ומפגשים עם יועצת הנקה.

  שירות רפואי אמבולטורי לילדים. כמו שירותי אבחון וייעוץ דידקטי ופסיכו דידאקטי, אבחונים וייעוץ להפרעות קשב, ריכוז והיפראקטיביות, ואבחונים נוספים.

  שירותי קבלת תורים מהירים אצל רופאים. בתוך שני ימי עבודה, לקבלת בדיקות אבחנתיות, ותוצאות הבדיקות מתקבלות בתוך יומיים.

  בדיקות סקר תקופתיות לאבחון סרטן. כולל בדיקה רפואית מקיפה, מיפוי גורמי הסיכון, ממוגרפיה, בדיקת שד, בדיקה ייעודית לאיתור מוקדם של סרטן הערמונית או סרטן המעי הגס.

  טיפולים נפשיים. כולל ייעוץ פסיכיאטרי.

  בדיקות סקר מנהלים. בדיקות תקופתיות מקיפות שכוללות מפגש עם רופא, בדיקת תפקודי לב-ריאה, בדיקות דם ולחץ דם, בדיקת שמיעה, ראיה, משקל וגובה.

  טיפולי פיזיותרפיה.  12 מפגשי טיפול בשנה.

  טיפול אמבולטורי, או טיפול שניתן מחוץ לשירותי הרפואה הרגילים הוא טיפול רפואי שכולל שירותי אבחון, מעקב, ייעוץ, טיפול רפואי, התערבות ושירותי שיקום. טיפול זה עשוי גם לכסות שירותי אבחון וטיפולים בטכנולוגיות והליכים רפואיים מתקדמים. 

  כדי להצטרף לביטוח אמבולטורי, יש גם כמה תנאים שאתם צריכים לעמוד בהם

  אלו התנאים הנדרשים על ידי חברות הביטוח להצטרפות לפוליסת ביטוח אמבולטורי:

  גיל המבוטח: מגיל לידה ועד גיל 85.

  עלות הפרמיה: משתנה בהתאם לקבוצות הגיל. למבוגרים הפרמיה נקבעת בהתאם לגיל המבוטח לפי מועד תחילת הביטוח, והיא משתנה בהתאם לקבוצת גיל, עד גיל שישים. לאחר גיל שישים הפרמיה נשארת קבועה.

  תקופת אכשרה של 90 ימים: לקבלת שירות רפואי לאמבולטורי שכולל טיפולי פיזיותרפיה, ייעוץ רפואי, שירותי תורים מהירים, בדיקות אבחון וסל לשירותי הריון, למשך שנה.

  אם, למשל, אתם צריכים לעבור ניתוח אמבולטורי, יש לכם כיסוי מתאים

  אמבולטורי פירוש מגיע מהמונח 'אמבולציה', וברוב המקרים מתייחס ל"יכולת ההליכה". אבל בהקשר של ניתוח אמבולטורי, הכוונה היא למטופלים שיכולים לצאת מבית החולים ביום הניתוח, ללא אשפוז. ניתוחים אמבולטוריים נקראים גם בשמות אחרים, כמו ניתוח זעיר פולשני, ניתוחי חוץ, או ניתוחים באותו יום. 

  אז כשאתם שומעים מישהו שמתייחס לניתוח שבוצע באותו יום, הוא מתכוון להליך אמבולטורי כירורגי. בעוד שניתוחים זעיר פולשניים הם ניתוחים לפרוסקופיים מבחינה טכנית, המונח משמש במקרים רבים להחלפה עם ניתוח אמבולטורי.

  ככל שההליך מתקדם יותר, כך ההחלמה מהירה יותר

  הליכים זעיר פולשניים הם ניתוחים שמתבצעים באמצעות החתכים הקטנים ביותר האפשריים, כך שהגוף מסוגל להחלים מהר יותר. הליכים אלה נקראים לרוב ניתוחים לפרוסקופיים, ובעוד שהם מיועדים להפחתת זמני הריפוי, הם אינם בהכרח הליכים שמתבצעים באותו יום. 

  בדיקת קולונוסקופיה, למשל, אינה ניתוח אלא טיפול אמבולטורי, היות ולמרות שהמטופל אכן מקבל חומר הרדמה לביצוע ההליך, הוא יכול לשוב לביתו באותו יום. מרכזים לניתוחים אמבולטוריים הם מרכזי בריאות מודרניים שמתמקדים במתן שירות רפואי אמבולטורי וטיפולים כירורגיים שמתבצעים באותו יום, כולל הליכי אבחון ומניעה.

  ביטוח אמבולטורי: שאלות ותשובות

  מה מיוחד בביטוח אמבולטורי?

  במצב השורר היום במערכת הבריאות בארץ, ביטוח אמבולטורי מציע למבוטחים זמינות לקבלת אבחונים תקופתיים או בדיקות מיוחדות, שמתבצעים באמצעות טכנולוגיה רפואית מתקדמת. זהו מוצר ביטוחי שמאפשר לכם לקבל שירותי רפואה מתקדמת, שאינם מוצעים על ידי מערכת הבריאות, למשל: בדיקת אולטרסאונד, סריקת הדמיה CT, או MRI, ובדיקות חשובות נוספות אחרות.
  אפשר להוסיף כיסוי אמבולטורי לכל פוליסה של ביטוח בריאות פרטי, שיש בה רכיבי ניתוחים או טיפולים מחליפי ניתוחים, כולל ביטוחים לרכישת תרופות שאינן נמצאות בסל הבריאות, או טיפולי השתלות בארץ או בחו"ל.

  מה ההבדל בין ביטוח אמבולטורי לביטוח בריאות רגיל?

  עם ביטוח אמבולטורי, המבוטח מקבל גישה לרפואה מונעת, וזמינות של העצמת יעילות כיסויי טיפולי ההשתלות, הניתוחים והתרופות.
  ככל שאבחון מחלה מתבצע ומטופל מהר יותר, כך סיכויי ההבראה גבוהים יותר, וזה בדיוק מה שמציע כיסוי אמבולטורי: נגישות, מהירות וזמינות בקבלת טיפולים, בדיקות, אבחונים ותרופות, שאותם לא ניתן לקבל עם התנהלות במערכת הבריאות הרגילה.

   

  בשורה התחתונה, אתם לא רוצים למצוא את עצמכם זקוקים לטיפול יקר או בדיקות מתקדמות, בלי ביטוח אמבולטורי

  טיפול אמבולטורי שינה את חוויית האשפוז לאלפי ישראלים, היות והוא מספק חלופה נוחה יותר להליכים שמתבצעים במסגרת אשפוז בבית החולים, ולגישה זו יש תיעוד חזק של טיפול איכותי עם תוצאות חיוביות.

  ביטוח אמבולטורי חיוני למקרים שבהם קופת החולים אינה מאשרת קבלת בדיקות או טיפולים שאתם צריכים לעבור, והטיפול שאתם מבקשים לעבור במרכז רפואי מסוים, אצל מומחה מסוים, אינו מכוסה במסגרת קופת החולים. 

  במקרים אלו, וכדי לקבל שירות מתקדם ואיכותי, ביעילות, במהירות ובהתאמה להעדפות ולצרכים שלכם, יש לכם אפשרות לרכוש כיסוי אמבולטורי שיבטיח את קבלת השירותים הרפואיים שאתם זקוקים להם.

  צרו עמנו קשר לקבלת ייעוץ חינם!