תנו למומחים שלנו לדאוג לכם, צרו עמנו קשר לייעוץ חינם!

050-1234567

מחפשים מידע נוסף לגבי ביטוח מסויים? צרו עמנו קשר לייעוץ חינם

  ביטוח משלים: כשמוצאים את הפוליסה הנכונה יודעים שאין מחיר לשקט נפשי

  בלי ביטוח בריאות משלים, כדאי שתתחילו להתפלל שלעולם לא תצטרכו טיפולים רפואיים מיוחדים

  נראה שההסכמה הכללית הרווחת בציבור היא שבריאות תקינה מנצחת הכול. זהו הבסיס לאיכות חיים ולתוחלת חיים ארוכה, וכדי לוודא מצב תקין של בריאות, חשוב שהשירותים הרפואיים המלאים והטובים ביותר יהיו זמינים.

  אז איך משיגים כיסוי של פוליסת ביטוח מתאימה לשמירה על בריאות תקינה באופן קבוע? איך מתחזקים את הבריאות בלי לשלם הון לרופאים פרטיים? ואיך יודעים שאם חלילה תתרחש מחלה מורכבת או תרחיש בריאותי שמצריך טיפולים מקיפים, הטיפול הרפואי המתאים אכן יהיה זמין? התשובה לשאלות אלו ורבות אחרות שמאמר זה עוסק בהן היא: ביטוח משלים.

  נכון, לכל אזרח יש ביטוח רפואי ממלכתי, אבל:

  ענף ביטוח הבריאות הפרטי בארץ מציע למבוטחים שפע כיסויים ושירותים. בעוד שבמסגרת קופות החולים השירותים הזמינים כוללים רק את שירותי הבריאות הממלכתיים וביטוחים משלימים שנקראים שב"ן, חברות ביטוח מציעות למבוטחיהן פוליסות של ביטוחי בריאות פרטיים, ועל מנת להבין אם אתם זקוקים לפוליסה כזו ומה היא צריכה לכלול, חשוב להבין איך זה עובד.

  איך עובד סל הבריאות הממלכתי?

  סל הבריאות הממלכתי מגדיר את שירותי הבריאות שכל התושבים בארץ זכאים לקבל במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי, והשירותים ניתנים על ידי קופות החולים. השירותים הרפואיים כוללים רובד בסיסי של כיסויים רפואיים ושירותי בריאות כמו למשל:

  • שירותי אבחון וטיפול במרפאות חוץ או במעבדות;
  • טיפולים רפואיים ושירותי אבחון בקופות החולים, במכונים שונים ובבתי חולים.
  • אשפוזיים בבתי חולים;
  • שירותי רפואה מקצועית למטרות אבחון, ייעוץ וטיפולים;
  • אפשרות לקבל בעלות נמוכה של השתתפות עצמית ציוד ואביזרים רפואיים;
  • אפשרות לרכוש תרופות מסובסדות, בהתאם לרשימת תרופות שהמדינה מעדכנת אחת לשנה;

  כדי לקבל את השירותים האלה, אזרחי ישראל משלמים סכומים שנקבעים על ידי המוסד לביטוח לאומי, בהתאם לחוק, ותשלומים אלו מהווים את התקציב העיקרי של השירותים הרפואיים הזמינים במסגרת סל הבריאות.

  למי מתאים לשלם תוספת על ביטוח משלים שב"ן?

  ביטוח משלים שב"ן מתאים לכל אזרח ישראל שמעוניין להרחיב את שירותי הבריאות הבסיסיים להם הוא זכאי במסגרת החוק. תמורת תשלום חודשי, בתעריף שנקבע על ידי קופת החולים בה הוא חבר, ניתן לקבל חבילת שירותים רפואיים, לפי המסלול הנבחר, שאינם נכללים בסל הבריאות הממלכתי. בין היתר, שירותי שב"ן מציעים:

  • השתתפות עצמית ברכישת אביזרים רפואיים ותרופות;
  • בחירת מרכז רפואי ומנתח בהעדפה אישית לקבלת טיפולים וניתוחים;
  • שירותי רפואה משלימה;
  • מימון טיפולים רפואיים בחו"ל;
  • טיפולי שיניים;
  • ביטוח מחלות קשות;
  • ביטוח סיעודי;
  • חוות דעת של רופאים מומחים;
  • סל הריון ולידה;
  • ועוד טיפולים ושירותים רפואיים משלימים רבים אחרים.

  ביטוח רפואי משלים נבדל מביטוח בריאות פרטי, והם זמינים לכל מבוטח, בכל מצב רפואי, ובכל גיל.

  חושבים שאתם צריכים ביטוח משלים למרות שיש לכם ביטוח בריאות פרטי?

  התשובה לשאלה זו תלויה בגורמי הסיכון שלכם ובכמות הביטוחים שאתם זקוקים להם, או הכיסויים הפרטניים שאתם רוצים לרכוש. ביטוח משלים הוא אופציונלי, וזה לגמרי תלוי בכם להחליט אם ההטבות שהביטוח מספק שוות את עלות סכום ההשתתפות.

  לדוגמא, אם אתם יודעים שילדיכם יצטרכו ביטוח משלים לכיסוי טיפול יישור שיניים בשנים הקרובות, ויש לכם ביטוח בריאות פרטי טוב יותר להשלמת ההטבות שלכם, שיאפשרו לכם להשיג להם טיפול שיניים מעולה, אז אתם יכולים להחליט שתוכנית ביטוח משלים לא תשרת אתכם מבחינת השגת מטרות אלו.

  אבל אם אתם יודעים שאינכם יכולים להרשות לעצמכם את העלויות של ביטוח סיעודי, או שאיבדתם הכנסה אם קיבלתם אבחנה של מחלת סרטן, אז ביטוח סיעודי פרטי או ביטוח מחלות קשות עשוי להיות השקעה הולמת שכדאי לקחת בחשבון.

  ביטוח משלים: שאלות ותשובות

  מה זה ביטוח משלים?

  אזרחי ישראל שאינם מסתפקים בשירותי סל הבריאות הממלכתי, ואינם מעוניינים לרכוש ביטוח בריאות פרטי, יכולים לשלם תוספת לשירותי הבריאות הבסיסיים ולקבל שירותי בריאות נוספים שמוצעים על ידי קופות החולים ונקראים שב"ן.
  עדיין לא בטוחים מה זה ביטוח משלים? אלו הם שירותי ביטוח משלים שמשלימים את סל הבריאות הבסיסי מבחינת זמינות שירותים שאינם כלולים בסל, היקף עשיר יותר של כיסויי ביטוח משלים, ופתרונות איכותיים ומלאים לטיפולים שגרתיים וטיפולי מניעה, ובמיוחד למצבים בהם מתרחשת מחלה שכרוכה בשירותי אבחון וטיפול שאינם מוצעים על ידי סל הבריאות הבסיסי.

  איך עובד ביטוח משלים?

  ביטוח משלים מספק הטבות למבוטחים שרוכשים את התוכנית. סכום ההשתתפות העצמית תלוי בקופת החולים או בתנאי מסלול השב"ן שנבחר. למרות שרוב סוגי שירותי הבריאות הנוספים מוכרים לרוב אזרחי המדינה, כמו הרעיון של ביטוח שיניים, חלק מהמסלולים עשויים להתאים גם לשירותים רפואיים ספציפיים למחלות כגון סרטן או ביטוח לטיפולים רפואיים לאחר תאונות.

  האם אפשר להסתפק בשירותים ובמוצרים שמוצעים במסגרת סל שירותי הבריאות הממלכתי?

  הצרכים השגרתיים, המורכבים והמיוחדים של כל משפחה בארץ, אינם מקבלים פתרונות מלאים במסגרת סל הבריאות הממלכתי הבסיסי המוצע על ידי המדינה, ואין פתרונות רפואיים איכותיים דיים שמאפשרים לאזרחים להיות רגועים בידיעה שהם נקטו בכל הצעדים הדרושים על מנת להגן על בריאותם ועל בריאות בני משפחתם.
  האמת היא שבלי ביטוח בריאות משלים, אזרחים רבים צריכים להתפלל שלעולם לא יזדקקו לטיפולים רפואיים מיוחדים.

  איך מחליטים על מסלול מתאים של ביטוח משלים?

  לפני שאתם מצטרפים למסלול ביטוח משלים, חשוב לוודא שאתם מבינים את הכיסויים הזמינים במסלולים השונים. אם יש לכם בן או בת זוג, בדקו איזה כיסוי יתאים לכם, על ידי בחינת האפשרויות, תוך תיאום היתרונות בתוכניות הבריאות הקיימות שלכם.
  אם אינכם מעוניינים לשכפל כיסויים או לשלם על תכנית ביטוח גדולה מכפי שאתם צריכים, כדאי שתחליטו אילו שירותי בריאות נוספים אתם צריכים שיהיו זמינים עבורכם, מה מוצע לכם במסגרת סל הבריאות הממלכתי, על מה אתם משלמים במסגרת ביטוח בריאות פרטי, אם יש לכם, ולבחור את המסלול של ביטוח משלים בהתאם.

   

  בשורה התחתונה, אתם מחליטים איזה סל בריאות משרת באופן הטוב ביותר את הצרכים הרפואיים שלכם, ומרכיבים סל בריאות אישי משלכם

  כשזה מגיע לבריאות, חשוב שיהיה ביטוח משלים שיציע את השירותים הרפואיים השלמים, המלאים והמקיפים ביותר, עם פתרונות לכל הצרכים הרפואיים.

  אבל עדיין, למרות שהכיסוי המשלים מוצע דרך קופות החולים, מומלץ לקרוא היטב את הפרטים אודות מערך השירותים והכיסויים המוצעים, כדי לבחון איזה סל אישי יתאים למצבכם המשפחתי ויכסה מצבי בריאות של הילדים, סל היריון, ביטוח סיעודי משלים, או טיפולים מורכבים. עם הבנת הצרכים האישיים שלכם, תוכלו לבחור את מסלול השב"ן שמשרת הכי טוב את מטרותיכם.

  ביטוח משלים מסייע לכם לשלם על מה שביטוח הבריאות הממלכתי או ביטוח הבריאות הפרטי אינו משלם, כך שתוכלו לכסות הוצאות שונות, אם נקלעתם לאירוע בריאותי מורכב שהוביל לאובדן הכנסה.

  במילים אחרות, ככל שתוכנית הביטוח הבריאותי המשלים שלכם טובה יותר, כך היציבות הכלכלית שלכם נשמרת, במקרה שלא תוכלו להמשיך לשלם חשבונות והוצאות מחיה שונות.

  צרו עמנו קשר לקבלת ייעוץ חינם!